Uzávěrka programu Nadace Vodafone pro sociální inovace se blíží

 Uzávěrka programu Nadace Vodafone pro sociální inovace se blíží

Již jen do 31. 10. 2017 mohou zájemci přihlásit svoje projekty do nového ročníku Laboratoře Nadace Vodafone. Po relativním klidu letních měsíců vrcholí ostrá fáze vyhledávání nápadů a talentů, které vytváří sociální inovace s využitím technologií.

Přihlásit se může každý, kdo má chuť pozitivně dlouhodobě měnit společnost, je podnikavý a má rád technologie, a to jak jednotlivec, tak i tým nebo fungující firma. „Inspirovat se lze na našem webu v seznamu oblastí, které nás přednostně zajímají,“ říká koordinátor a komunitní manažer Jan Bízik. „Žádný nápad ale není předem vyloučen – všem poskytneme konzultaci a v případě, že nebude náš program vhodný, doporučíme ten správný u partnerů,“ dodává Adriana Dergam ze správní rady Nadace Vodafone.

Přihlášky mohou zájemci podávat do 31. 10. prostřednictvím emailu nebo rovnou vyplněním formuláře na webových stránkách www.laboratornadacevodafone.cz/prihlaska. Po doručení přihlášky obdrží další relevantní dokumenty. Počet týmů je omezen.

Laboratoř Nadace Vodafone je inkubační a akcelerační program, který zvyšuje ekonomický a sociální dopad organizací, jež vytvářejí a/nebo škálují sociální inovace s využitím technologií. Během čtyř uplynulých ročníků se povedlo akcelerovat již 39 projektů.

Tento, v pořadí již 5. ročník Laboratoře bude probíhat ve spolupráci se StartupYard, díky čemuž získá úplně novou podobu s celou řadou zajímavých změn:

• Prodlužuje se doba trvání programu z dřívějších 6 měsíců na 9 měsíců. Díky tomuto prodloužení Laboratoř bude moci projektům zajistit opravdu kvalitní přípravu a životnost při jejich vstupu na trh.

• Na tříměsíční inkubační fázi, do které projekty postoupí, naváže tříměsíční akcelerační program pro vybrané týmy. Projekty, jež postoupí z akcelerační fáze, pak bude čekat ještě tříměsíční růstový program, který připraví týmy na vstup strategického či finančního partnera. Všechny projekty zapojené do akcelerace a růstu nově dostanou od Nadace Vodafone finanční prostředky na rozvoj týmu.

• Další důležitou změnou je, že garantem akcelerace bude StartupYard, jeden z nejúspěšnějších akceleračních programů pro technologické startupy ve střední a východní Evropě.

Laboratoř Nadace Vodafone bude v letech 2017-2020 spolufinancovaná Evropskou unií v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Zdroj: TZ Nadace Vodafone

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz