V soutěži Connect Visions to Solutions zabodoval 4dot Mechatronics

 V soutěži Connect Visions to Solutions zabodoval 4dot Mechatronics

Vítězem mezinárodní startupové soutěže Connect Visions to Solutions se stal český 4dot Mechatronic Systems. Ve čtvrtek ho vybrala porota na Winners´ Night v pražské Hauch Gallery ze čtyř finalistů, kteří jí odprezentovali svá řešení z oblasti umělé inteligence. Přihlášku do čtvrtého ročníku startupového klání Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) poslalo téměř 200 mladých firem z 30 zemí.

Soutěží Connect Visions to Solutions od jejího začátku prošlo už téměř pět stovek mladých firem z celého světa. Vůbec prvním vítězem byl český startup Neuron Soundware, dnes jeden z nejúspěšnějších startupových počinů v Evropě v oblasti predictive maintenance.

Pro partnery soutěže Bosch, Siemens, Škoda Auto a hlavní město Praha se letos hledala inovativní řešení na bázi umělé inteligence (AI). „Chceme navzájem propojit ekosystém průmyslu a startupů,“ říká prezident ČNOPK Jörg Mathew.

Výherce soutěže český startup 4dot Mechatronic Systems, kterého do finále nominoval Siemens, pomocí senzorů a následné analýzy sleduje kondici výrobních strojů a pomáhá včas předejít jejich závadám. „Chytrá krabička sesbírá data ze senzorů, které jsou umístěné přímo na součástkách strojů, a pošle je do cloudu, kde jsou pak vyhodnoceny,“ vysvětlil Martin Podešva z 4dot.
Cenu publika získal německý startup Brighter AI, který se specializuje na anonymizaci dat sesbíraných ve veřejných prostorech a umožnuje tak jejich další využití a analýzu. Čtveřici finalistů završily startupy OmegaLambdaTec z Německa a RoadEO z Nizozemska.

ZDROJ: TZ ČNOPK

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz