Vciťte se do role nevidomých se společenskou hrou Olá

Studentka vysoké školy, Lucie Částková, nám v tomto rozhovoru představila svou společenskou hru Olá, která má spojit svět lidí bez handicapu s nevidomými. Jak se jí to povedlo, můžete zjistit zde, nebo si rovnou zmíněnou hru zakoupit.

O čem váš projekt je?
Mým projektem je Společenská hra Olá, která bourá mezilidské bariéry. Spojuje dva světy – svět nevidomých lidí a svět lidí bez postižení. Hru si bude moci zahrát každý. Olá vám pomůže lépe pochopit nevidomé, vcítit se do jejich pocitů. Dále rozvíjí jemnou motoriku a učí děti geometrické tvary. Jejím cílem je najít pomocí hmatu dřevěné dílky v sáčku, přičemž zdravý člověk má přes oči šátek, aby nic neviděl.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
V týmu jsem sama. Mám však mentory, kteří mi pomáhají.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišla?
Na nápad jsem přišla na střední škole. Ve třídě jsem měla nevidomou spolužačku a chtěla jsem jí s něčím pomoci. Zjistila jsem, že je nedostatek her pro nevidomé a hlavně neexistuje hra, která by spojovala vidomého s nevidomým. Tak vznikla hra Olá.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Ze začátku bylo těžké přijít na pravidla hry. Nejtěžší však bylo skloubit školu s podnikáním. Naštěstí mi učitelé vždy vycházeli vstříc.

Co byste doporučila ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať jdou do toho naplno a zbytečně nápad neodkládají. I když jsou začátky těžké, stojí to za to!

Na čem pracujete teď?
Nyní studuji vysokou školu. Hru však nyní dávám do výroby a lidé, kteří si produkt již předobjednali, ho budou mít brzo doma. Na tom nyní usilovně pracuji.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: Česká televize

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz