VŠEM založila vlastní akcelerátor

 VŠEM založila vlastní akcelerátor

Akcelerátor VŠEM, nový inkubační a akcelerační program Vysoké školy ekonomie a managementu (VŠEM) a StartUp VŠEM, byl právě spuštěn. Vybízí studenty, začínající podnikatele i zaměstnance k tomu, aby vybočili ze zajetých kolejí, vydali se vlastní cestou a při práci na výzvách zavedených firem a institucí rozvíjeli svoje kompetence a měnili budoucnost pro sebe i tisíce dalších lidí.

Akcelerátor VŠEM přináší studentům, kteří se rozhodují o své budoucí dráze, ale i zaměstnancům, kteří mají hlavu plnou nápadů, možnost přetvořit jejich kreativitu a ambice na trvale udržitelné společenské změny. „Díky letité spolupráci VŠEM s množstvím národních a mezinárodních společností umožňujeme našim studentům rozvíjet svůj talent, podnikavost a pracovitost na reálných zadáních z praxe. Jejich prostřednictvím dostanou příležitost změnit budoucnost, ve které budou žít oni i ostatní lidé. S podnikáním pomáhá mladým lidem řadu let StartUp VŠEM, nyní je však důležité postoupit o krok dál a zaměřit se na podnikání v souladu s cíli udržitelného rozvoje,“ uvedl rektor VŠEM, prof. Ing. Milan Žák, CSc.

Akcelerátor VŠEM pracuje od začátku s poptávkou a se skutečnými potřebami trhu a společnosti, vytváří tak řešení s reálným dopadem na plnění Cílů udržitelného rozvoje. Zároveň se od jiných start-upových programů liší i tím, že cílí na studenty, na začínající podnikatele i intrapodnikatele. „Akcelerátor VŠEM chce dát mladým lidem příležitost přestat dokola jezdit v zajetých kolejích a vybočit z komfortní zóny, nabrat nový směr a být řidičem, a ne pasažérem svého života,“ říká Gabriela Drastichová, projektová vedoucí Akcelerátoru VŠEM „Chceme, aby mladí lidé v akcelerátoru měli možnost rozvíjet své kompetence na reálných zadáních z praxe a měli možnost vyzkoušet si podnikání v bezpečném zázemí vysoké školy. Do hry jsme proto vtáhli korporace jako vyzyvatele, aby ony definovaly problémy, které potřebují řešit ve vztahu k udržitelnému rozvoji, pro vlastní firmu, pro své zaměstnance, klienty či společnost obecně.“

Akcelerátor VŠEM začíná výzvami firem, profesních a oborových organizací, které zadají 6 konkrétních společenských problémů k řešení. Akcelerátor VŠEM následně umožní 15 týmům pracovat na řešení výzev, tedy vymyslet, zhmotnit a přivést na trh nové udržitelné produkty, služby a způsoby práce. K dispozici budou mít mentory, konzultanty i školitele, a samozřejmě i coworkingové prostory StartUp VŠEM pro práci na projektech. „Ideálně jsou na konci celého programu lidé a týmy, jež začnou podnikat nebo realizovat svůj projekt přímo ve firmě, která výzvu vypsala, nebo v daném odvětví. Tak se kruh uzavře a nebudeme generovat pro trh nezajímavé a neudržitelné projekty,“ přibližuje hlavní momenty Gabriela Drastichová.

Zdroj: TZ VŠEM

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz