Vybavujeme novou kancelář podle feng shui

Čínské umění feng shui je tu už téměř 6 000 let a že na něm něco bude, zjistily i velké firmy. Jejich zástupci si totiž všimli, že v harmonicky zařízených kancelářích podávají zaměstnanci mnohem lepší výkony.

Jaká by tedy měla být kancelář podle feng shui?

Uklizená – na základě osobních potřeb lidí, kteří v ní pracují. Vše má být na svém místě a nic nesmí překážet, protože to blokuje tok energie. Místo starého vybavení si pořiďte moderní ergonomický nábytek i další kancelářské doplňky.

Dobře uspořádaná – například od pracovního stolu má být výhled na celou místnost včetně vstupních dveří. Škodlivé jsou ostré hrany, police nad hlavou nebo otevřený prostor za zády (doporučuje se pevná stěna).

Vyzdobená – atmosféře na pracovišti prospívají květiny i zajímavé doplňky. Ideální jsou rostliny se zaoblenými listy, bez trnů. Prospěšné je také akvárium, fontána, aranžmá s vodou a kameny, případně obraz s vodním motivem. To proto, že voda symbolizuje tok peněz. Další osvědčené dekorace jsou krystaly, zvonkohry či sošky slonů s choboty namířenými ke dveřím, což má umocnit finanční prosperitu.

Světlá – výmalba a další kancelářské vybavení by mělo být ve světlých tónech, které podporují volný průtok pozitivní energie. Růžová, fuchsiová, jemně zelená a také čistě bílá… to je jen několik z řady módních tipů.

Čím začít
První kroky ve vybavování kanceláří jsou samozřejmě ryze praktické. Změříme místnost, zakreslíme okna a dveře, ujasníme si, kolik lidí ji bude sdílet a zda potřebujeme koutek s posezením pro návštěvy, úložné prostory, věšák a podobně.
Po nákupu kvalitního nábytku už přichází čas na feng shui a další všeobecné zásady zařizování kanceláří. Stoly se například nemají situovat přímo pod okna a také ne naproti sobě, protože to omezuje soukromí a narušuje mezilidské vztahy.
Zvláštní důraz je třeba klást na dobré osvětlení a funkčnost kancelářských židlí. Potíže se zrakem a bolesti páteře jsou natolik rozšířené, že se s nimi alespoň jednou za život setká prakticky každý člověk. Naštěstí designéři ve spolupráci s vědci vyvíjejí stále lepší a cenově dostupnější kancelářské vybavení, s jehož pomocí lze mnohým zdravotním problémům předcházet.

Zdroj: PR článek

Image courtesy of Carlos Porto at FreeDigitalPhotos.net

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz