Výherce Impact First bourá tabu o sexuálním životě hendikepovaných a seniorů

Vítězem 5. běhu akceleračního programu Impact First se stala organizace Freya, která pomáhá lidem se zdravotním hendikepem, seniorům a seniorkám žít naplno v oblasti sexuality a vztahů. Slavnostní zakončení programu proběhlo v únoru v coworkingovém prostoru Impact Hub Praha.

Vítězný tým získal finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od partnera projektu – Nadace České spořitelny, navazující podporu mentorů a členství umožňující práci ve sdílených prostorech sítě Impact Hub. „Za výhru se chystáme natočit videoklipy, které budou sloužit ke snížení stigmatizace a tabuizace tématu sexuality lidí se zdravotním postižením, seniorů a seniorek,” říká spoluzakladatelka projektu Freya Lucie Šídová. „Je to pro nás velká zkušenost. Pohybujeme se v oblasti sociální práce a byznys je pro nás vzdálenější. Proto jsme vděčné za to, že jsme měly možnost strávit 5 měsíců po boku zkušenějších a pilovat náš projekt.” říká Petra Hamerníková, druhá zakladatelka projektu.

Freya je organizace, která vzdělává pracovníky pomáhajících profesí a pečující osoby v tom, jak pracovat s tématem sexuality a vztahů u lidí se zdravotním hendikepem, seniorů a seniorek. V této oblasti poskytují poradenství, publikují odborné články, propagují sexuální asistenci. Prosazuje myšlenku, že sexualita je běžnou součástí života, je úplně normální ji řešit a mluvit o ní.

Stěžejním kritériem při rozhodování poroty byl posun projektu, rozvoj týmu a společenský dopad. „I v tomto běhu bylo rozhodování velmi těžké. Během slavnostního vyhlášení jsme viděli deset skvělých prezentací všech týmů, a u každého z nich jsme zaznamenali obrovský posun, kterého dosáhli v průběhu akcelerátoru. Freya nás překvapila posunem i v mentální rovině týmu, kdy jsme viděli jak se i obě zakladatelky, díky práci v akcelerátoru, dívají na svůj projekt novýma očima,” říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny.

Zdroj: TZ  Impact First

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz