Vystavujte faktury jednoduše online. Třeba z baru

Žijeme ve světě chytrých telefonů. Kdo jej nemá, jako by neměl ruku. Na mobilu komunikujeme s okolím, vyřizujeme e-maily, čteme zprávy. Víte ale, že prostřednictvím mobilu můžete vést i své účetnictví a fakturovat?

Online fakturace je čím dál populárnější a stále více lidí nahrazuje excelové tabulky nebo fakturovací software cloudovými službami. Nejpoužívanější z nich je iDoklad, který využívá více než 130 tisíc lidí po celé střední Evropě.

Velkou výhodou cloudové fakturace je právě možnost využívat všechny služby na svém telefonu. A koneckonců to nemusí být nutně chytrý telefon. Online službu pro mobilní fakturaci spustíte na všech přístrojích, které mají jakýkoliv internetový prohlížeč.

Online fakturaci se naučíte používat hned

Služby na mobilní fakturaci mají jedno společné, jsou naprosto intuitivní. Jakmile ji spustíte, naučíte se ji ovládat od prvního dotyku. K vydání první faktury se tak dostanete na pouhé 3 kliknutí. A nezáleží na tom, jestli používáte Android, iOS nebo Windows 10.

Na pár dotyků fakturu vystavíte, následně ji můžete uložit do PDF a ihned odeslat klientovi – třeba z baru v horské chatě. Vystavené doklady máte pak všechny pod dohledem. Mobilní fakturace však nabízí také další pokročilé funkce jako například:

  • ceník – naceníte si pravidelné položky a nezadáváte údaje vždy znovu,
  • pokročilá práce s kontakty – ověříte si třeba solventnost klienta přímo v aplikaci,
  • párování bankovních účtů – propojíte aplikaci s on-line bankovnictvím a každé zaplacení faktury se okamžitě projeví ve vašem účetnictví.
  • úprava vzhledu faktur – doplníte do vystavených faktur své logo, podpis nebo třeba poděkování klientovi.

S online fakturací můžete evidovat i náklady

Nejen vystavováním faktur živ je podnikatel. Ve svém mobilu máte díky evidenci nákladů přehled o kompletním účetnictví. Získáte informace o nákladech, uvidíte, kolik platíte jednotlivým dodavatelům i jaký máte zisk.

Online fakturační služby umožňují i propojení s dalšími systémy. Například s e-mailovým klientem, off-line účetnictvím nebo dokonce s e-shopem. Do faktury se tak potřebné informace propíšou automaticky a nemusíte nic kopírovat.

Zmiňovanou aplikaci iDoklad si můžete vyzkoušet zcela zdarma. Stačí pouze navštívit Google Play, App Store nebo Microsoft Store.

Zdroj: PR článek

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz