Zakládáme první firmu – na co si dát pozor?

 Zakládáme první firmu – na co si dát pozor?

Ať už je váš nápad jakýkoliv, mělo by být prvním krokem jeho uvedení v život. Samozřejmě s tím je spojena nutnost dát celému byznysu určitou formu, tedy založit společnost, která bude s vaším projektem vždy spojována – a v budoucnu ji tak budete moci i snadno prodat. Tedy pokud je vše strategie zaměřena tímto směrem.

Prvním krokem by tedy mělo být rychlé a bezpečné založení společnosti. Je třeba dát si pozor hlavně na současnou legislativu, která je se zakládáním spojena. Vše je tak stále ještě plné byrokracie a poplatků, a tak je vhodné raději využít služeb profesionálů. A to v tom směru, že si necháte firmu založit, nebo již koupíte hotovou ready-made.

Vyberte vhodné sídlo vaší společnosti
Pro svou společnost si vyberte dobrou adresu. Základem je virtuální sídlo. Bratislava, Praha, nebo také Brno. To vše jsou města, kde v souvislosti s virtuálním sídlem získáte profesionální přístup, ale zároveň získáte i reprezentativní adresu.

Nezapomeňte i na možná rizika, jako třeba plátcovství DPH při využívání služeb ze zahraničí, registrace těm správným daním pokud zaměstnáváte osoby, nebo plánujete pořídit si vozový park. I na to je vhodné myslet.

Kde sehnat správné lidi
Ideální cestou k rozvoji skvělého nápadu je samozřejmě tým lidí. Na tvorbu webu se nabízejí služby mladých IT specialistů, na programování tým programátorů a na grafické práce grafiků. Pozor však na jedno riziko, a tím je švarc systém a na znaky, které ho naplňují.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz