Získejte 4000 EUR pro svůj startup od Connect Visions to Solutions

 Získejte 4000 EUR pro svůj startup od Connect Visions to Solutions

Soutěž Connect Visions to Solutions startupům otevírá dveře na globální trh. Letos se zaměří na umělou inteligenci.

Mezinárodní startupová soutěž Connect Visions to Solutions vstupuje do čtvrtého ročníku. Ten zcela ovládne umělá inteligence. Pro partnery soutěže Bosch, Siemens, Škoda Auto a hlavní město Praha totiž hledá inovativní řešení na bázi AI. Mladé firmy a studenti z celého světa se do soutěže pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK) můžou hlásit do 31. srpna.

Čtvrté vydání startupové soutěže Connect Visions to Solutions se zaměří na umělou inteligenci. Chce poukázat na potenciál, který průmyslovým firmám i městům nabízí. „Náš nedávný průzkum ukázal, že umělou inteligenci chce do pěti let využívat víc než polovina firem. Často jim ale chybí potřebné know how. To vedle akademické sféry mají mladé technologické firmy, které si na AI postavily svůj byznys. A právě tyto ekosystémy chceme propojit,“ přiblížil záměr soutěže výkonný člen představenstva a její pořadatel Bernard Bauer z ČNOPK.
Zatímco obvykle mladí podnikatelé zkouší své štěstí a přicházejí s nápadem k zaběhnutým hráčům, v případě Connect Visions to Solutions je to obráceně. Partneři soutěže, letos jsou jimi Bosch, Siemens, Škoda Auto a také hlavní město Praha, zadají stěžejní témata z oblasti AI a startupy si vybírají, komu své řešení nabídnou. Tím se rovnou propojí s těmi „správnými“ lidmi.
K těm rozhodně patří i vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab a členka poroty Jarmila Plachá: „Ve ŠKODA AUTO DigiLabu hledáme řešení pro mobilitu budoucnosti – a umělá inteligence je jejich nezbytnou součástí, protože nám umožní lépe porozumět datům a vytvářet prediktivní modely. Vyvíjíme nové služby společně s technologickými startupovými firmami a mladými podnikateli, protože věříme, že právě díky nim bude ekonomika v budoucnosti růst. A věřím, že díky soutěži najdeme nové partnery pro spolupráci.”
Vedle globálních průmyslových hráčů se letos hledá také řešení pro Prahu, která má ambice stát se evropským centrem AI. „Vnímáme obrovský potenciál nových technologií jako je umělá inteligence, blockchain nebo internet věcí nejen pro podnikatelský sektor, ale i pro město. Naším cílem v rámci podpory podnikání je proto vytvářet vhodné podmínky a nástroje, které podpoří vznik inovativních řešení. Věříme, že nové technologie nebudou prospěšné jen pro firmy, ale těžit z nich budou i občané Prahy,“ vysvětluje radní pro školství a podporu podnikání Vít Šimral.

Soutěží Connect Visions to Solutions od jejího začátku prošly už téměř tři stovky mladých firem z celého světa. Jen loni jich bylo 150 ze 13 zemí. Poslední dva ročníky ovládla energetická témata: španělský startup Bioo s revoluční energií z květináče a naposledy estonský Sphebotics s chytrými solárními panely do měst.
Letošní ročník soutěže vyvrcholí 24. října na Winners‘ Night v pražské Hauch Gallery, kde finalisté svá řešení odprezentují porotě a ta zvolí vítěze. Finále startupového klání doprovodí mezinárodní „AI Forum“. Inovátoři z řad předních, převážně německých technologických firem a výzkumných institucí na něm představí své vize pro využití umělé inteligence v praxi.
Industry + AI = Competitiveness
Soutěž Connect Visions to Solutions probíhá v rámci top tématu „Industry + AI = Competitiveness“ Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Pod záštitou ČNOPK hledají významné mezinárodní firmy, startupy a města nové nápady a obchodní modely na poli umělé inteligence a společně přispívají k rozvoji jejího tržního potenciálu. Startupy a studenti mohou nápady z oblasti AI zasílat do 31. srpna.

Zdroj: TZ ČNOPK

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz