Chcete mít kreativní nápady? Rozvíjejte kreativitu každý den

 Chcete mít kreativní nápady? Rozvíjejte kreativitu každý den

V jednom z minulých článků jsem popsal 6 tipů, jak trénovat svou kreativitu. Tento článek vám přináší dalších tipy, pomocí kterých můžete každý den pracovat na své kreativitě.

Dnešní sada tipů je oproti předchozím trochu více časově náročná:

1. Zaveďte si osobní deník

Možná to na první pohled zní zvláštně, ale odborníci na kreativitu často doporučují si jednoduše vést deník. Do deníku si každý dne zapisujte zajímavé a inspirativní příhody a akce daného dne, vaše sny a postřehy. Nejenže zlepšíte schopnosti tvůrčího psaní, ale budete si zapisovat inspiraci, ke které se můžete ve své tvorbě později vrátit.

2. Veďte si své fotoalbum

Další možností, jak můžete sbírat vzpomínky a zajímavou inspiraci pro vaši tvorbu, je zavést si fotoalbum, do kterého budete každý měsíc přidávat nejdůležitější fotografie z vašeho života.

3. Hrajte si se stavebnicí

Některé procesy myšlení můžeme trénovat hrou se stavebnicí. Zkuste si vyhradit čas a vyrobte z kostiček něco z vašeho života. V ideálním případě se přidejte k vlastním dětem.

4. Pečujte o zahradu

Zahrádkaření dávno vyšlo z módy a stalo se tak často koníčkem starších lidí. Jděte proti proudu a založte si svou malou zahrádku. Můžete zde pěstovat, co vás napadne. Vytvořte pro sebe co nejkreativnější záhon!

5. Přeskládejte si doma nábytek

Změňte prostředí ve kterém několik let žijete. Zkuste vymyslet vhodnější uspořádání nábytku a dekorací v bytě, kde bydlíte a pusťte se do změn.

6. Čtěte komixy

Komixy jsou nesmírně inspirativní. Zajdětě do některého ze specializovaných obchodů s komixy a určitě si vybere něco, co se vám bude líbit. Dnes jich totiž existuje velké množství pro všechny věkové kategorie. Osobně můžu doporučit například román Ibikus.

Ať už se pustíte do zahrádky, nebo začnete s deníkem, vždy se snažte ke své práci přistupovat tvořivě.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz