finGOOD, platforma pro investování do startupů, přináší další projekty

 finGOOD, platforma pro investování do startupů, přináší další projekty

V internetové platformě finGOOD přibývají další projekty. Nově je možné prostřednictvím startupu, který propojuje drobné i firemní investory s českými firmami, investovat například do firmy ALEA, která mimo jiné vyrábí a dodává dresy pro český fedcupový a český daviscupový tým. Či do společnosti ELTON hodinářská.

Platforma finGOOD umožňuje fyzickým osobám i firmám prostřednictvím tzv. peer-to-business půjček investovat do českého průmyslu a zajímavým způsobem zhodnotit své prostředky. Podniky na druhé straně získávají díky platformě finGOOD nebankovní zdroje financí. Tento způsob financování již v závěru minulého roku vyzkoušely společnosti ELTON hodinářská, výrobce tradičních hodinek Prim, a firma Reval, jež se věnuje výrobě reklamních předmětů. Nyní je možné v rámci další vlny investic vložit prostředky do společností ALEA Sportswear a AWIS pokladní systémy.

„Po loňském úspěchu, kdy se nám podařilo naplnit investiční cíle u společností ELTON hodinářská a Reval už několik dní před vypršením upisovacího termínu, jsme rádi, že můžeme vypsat další investiční příležitosti,“ říká Marek Galetka, spoluzakladatel a jednatel platformy finGOOD.cz, která investory motivuje i tím, že do každé nabídky vloží 10 % ze svého.

Písecká rodinná firma ALEA Sportswear plánuje, že prostřednictvím finGOOD získá tři miliony korun na 24 měsíců za úrok 7 % ročně, které bude splácet anuitně. „Finanční prostředky od společnosti finGOOD chceme využít k nákupu technologií do výroby. Díky sdílené ekonomice se nám otevírá nová možnost, jak získat zdroje, aniž bychom museli využít bankovního financování,“ pochvaluje si Ladislav Žikla, obchodní ředitel ALEA Sportswear. Firma, jež obléká 25 reprezentací, mezi nimi i český fedcupový a český daviscupový tým, od roku 2012 navyšuje obrat i zisk a v příštích letech plánuje expanzi do zahraničí.

Výrobce elektronických pokladen AWIS holding by rád získal prostřednictvím finGOOD jeden a půl milionu korun za 8 % ročně na dobu 18 měsíců. „Naším cílem je vyvíjet pokladní systémy, které stále více pracují pro zákazníky. K tomu potřebujeme rozšířit skladové zásoby, implementovat inovace a podpořit marketing. Chceme zákazníkům poskytovat profesionální pokladní software a komplexní služby,“ vysvětluje Petr Havelka, předseda představenstva AWIS holding, účel, k němuž společnost prostředky využije.

Start-up finGOOD se zaměřuje na peer-to-business půjčky. Systém je založen na propojování investorů, kteří si sami zvolí, jaké společnosti přispějí, a žadatelů, kteří by touto formou chtěli podpořit svůj rozvoj. Pro firmy představuje zajímavou a nezávislou alternativu, jak získat finanční zdroje. A protože funguje na bázi peer-to-business půjček, mohou se do investic zapojit fyzické i právnické osoby, pro něž je v současné době poměrně složité najít investiční nástroje, jež jim přinesou zisk, a to za přijatelného rizika. Každé firmě je předem na základě finanční i nefinanční analýzy stanoven rating a podle něj je určen úrok pro danou investici. Základním předpokladem je alespoň tříleté fungování společnosti na trhu.

Zdroj: TZ finGOOD

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz