Jak najít ideální podnikatelský nápad? Pomůže náhoda

Řada lidí se pro podnikání rozhodne cíleně a pak se snaží podnikatelský nápad, kterému budou schopni uvěřit. Někdy však může inspirace k podnikatelskému záměru přijít neplánovaně zvenčí.

Když se potkají ti praví

Velmi často vzniká úspěšná podnikatelská myšlenka poté, co se prostě potkají lidé na podobné vlně. Projekt smitio vznikl tak, že se setkal odborník na portály s nabídkou zaměstnání a samotný headhunter, který zaměstnance hledal. „Rado se dlouhodobě věnoval oblasti náboru a vedl vývoj aplikace JobCheckin, která propojovala univerzitní studenty se zaměstnavateli a byla vytvořená na základě podobných portálů v USA. Marek na druhou stranu hledal do svého týmu IT specialisty a sám oslovoval vhodné kandidáty, ale jejich sourcing mu zabíral příliš mnoho času. Tak jsme to dali dohromady a společně jsme dali dohromady návrh smitia“

Podobný příběh setkání zažily i zakladatelky výrobce funkčního designového oblečení pro sport SYN v pohybu. „Všichni sportujeme a sportovní oblečení nám přišlo vcelku nudné, zvláště v Čechách. V zimě 2015 se pak shodou okolností na horách sešly Kristina s Petrou. Kristina již v té době měla pro sebe vyrobené sportovní legíny v jedinečném designu, po kterých se všichni na Jizerské magistrále ohlíželi. To byl takový prvotní impuls a zároveň potvrzení myšlenky, že je i v Čechách prostor pro designové sportovní oblečení.“

Čerpejte z vlastních problémů

Někdy se také podnikatelská myšlenka zrodí, pokud se vám zrovna něco úplně nepovede. Třeba když jedete na schůzi do Brna a kvůli parkování máte čtvrt hodiny zpoždění. Tento karambol vedle Tomáše Spratka k vývoji mobilní aplikace pro vyhledávání parkovacích míst.

Všímejte si svého okolí

Velmi často nám pro vznik úspěšného podnikatelského projektu stačí pouze chodit s otevřenýma očima. Tak dlouho Lukáš Kakalejčík navštěvoval hotely, až ho napadlo, jak by se celý proces ubytování dal zlepšit. Mobilní aplikace RoomAsistent byla na světě.

Pokud vás láká podnikání a stále nevíte jak najít svůj podnikatelský nápad, zeptejte se na své dotazy odborníka. Akcelerátor Mámnápad.cz také pomáhá na svět projektům, které jsou již v pokročilé fázi rozpracování.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz