Noire: Kabelka s mobilní aplikací propojí módní nadšence

 Noire: Kabelka s mobilní aplikací propojí módní nadšence

Na podzim tohoto roku se nejen módnímu, ale také tomu digitálnímu světu představila novinka, která vznikla na českém trhu. Jedná se o propojení designové kabelky a mobilní aplikace pod názvem Noire.

Za projektem Noire stojí dvojice kamarádů Petr Skřiváček (28) a Vojta Stříbrský (29), kteří se znají z vysoké školy. Vojta se v posledních letech specializoval na marketing online služeb a Petr na interní procesy společností.

Poprvé mě myšlenka propojení kabelky a mobilní aplikace napadla, když jsem náhodou v kavárně vyslechl debatu dvou slečen. Ty se bavily o kabelce a řešily, zda je pravá nebo ne,” říká Vojta a dodává: „začal jsem přemýšlet nad tím, jak by bylo možné pravost ověřit.“

Později, při prohlížení Instagramu, mě napadlo, že by se daly kabelky propojit s jejich majitelkami prostřednictvím profilu na sociální síti a začal jsem myšlenku rozvíjet.” Petr vidí atraktivitu v propojení s online profilem: ,,Velkou část inspirace o módních trendech nasbírá člověk jen tím, že se během dne dívá kolem sebe. Pokud se vám líbí outfit slečny v obchodním centru a chtěli byste vědět, odkud daný kousek má a jaké další věci nosí, stačí si vyhledat její outfit na základě unikátního kódu z kabelky, kterou má právě u sebe. NOIRE zprostředkuje inspiraci a dává prostor pro vyjádření svého stylu jak v reálném světě, tak online.”

Celý nápad se začal rodit na podzim 2015 a od té doby Vojta a jeho tým urazili dlouhou cestu, aby mohl vzniknout unikátní koncept NOIRE, v jehož rámci je uvedena kabelka a mobilní aplikace NOIRE, která je již nyní zdarma ke stažení v App Store a Google Play.
Ze spolupráce s českou návrhářkou Vendulou Šulanovou vznikl návrh kabelky, jejíž hlavními rysy jsou černá barva, rovné a geometrické linie a kovové detaily. Výrobci si velmi zakládají na kvalitním zpracování a také funkčnosti kabelky. Vnitřek i velikost kabelky byly navrženy tak, aby odpovídaly každodenním potřebám aktivní ženy a kabelka je vyrobena z umělé kůže.

Unikátním prvkem na kabelce je pětimístné číslo, které se nachází na přední straně. Tento kód je jedinečný na každém kusu kabelky a její majitelka tak získá svůj vlastní přístup do online světa fashion. Kód se dá spárovat s online aplikací NOIRE, ve které si každá uživatelka může vytvořit svůj osobní profil, kam přidává své outfity a kde tak vzniká prostor pro inspiraci a vytvoření jedinečné fashion komunity. Pomocí kabelky je tak uživatelka velmi snadno vyhledatelná, pokud sama chce, a může tak inspirovat svým módním vkusem nejen v “offline” světě na ulici, ale také svým “online” šatníkem v aplikaci. Kód také zabraňuje jednomu z největších problémů, se kterým se dnešní svět módy potýká, a to padělání designérských kousků, každá kabelka je tak unikát.

Zdroj: TZ Noire Fashion

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz