Představujeme projekt Vysvětli.cz, tvůrce animovaných videí pro prezentaci výrobků a služeb

 Představujeme projekt Vysvětli.cz, tvůrce animovaných videí pro prezentaci výrobků a služeb

Pracujete na startupu a nevíte jak přesně vyjádřit benefit služby? Hledáte účinnou cestu znázornění užití vašeho výrobku? Pak by se vám mohl hodit nový projekt Vysvětli.cz. Tým okolo Michala Andery se totiž specializuje na to, jakým způsobem ztvárnit produkt pomocí názorného videa.

O čem váš projekt je?
Tvoříme animovaná vysvětlovací videa převážně pro firmy. Důležité informace měníme na vizuální příběhy.

Co přináší autorům softwaru?
Jednoduché představení jejich produktu pomocí animovaného příběhu. Lidé mají roztříštěnou pozornost. O tom, jestli budou něčemu věnovat svůj čas, se rozhodují impulzivně. Softwarové produkty jsou komplexní a firmy je vysvětlují pomocí složitého výčtu funkcí a použitých technologií. My jim pomáháme vrátit se pomocí příběhu na lidskou rovinu. Po shlédnutí videa zákazník chápe, jak mu software ulehčí život a nemusí se prokousávat složitou dokumentací.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Základní tým jsem já Michal Andera a Kryštof Pacourek. Na větších projektech pracujeme s externími animátory a ilustrátory. Aktuálně sháníme další lidi do týmu.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Firmy se vyjadřují zbytečně komplikovaně a nesrozumitelně. Příběh a obrázky jsou skvělý způsob, jak něco jednoduše vysvětlit. V zahraničí jsou podobná videa populární již delší dobu. Především startupy se bez nich těžko obejdou. Mladé firmy přinášejí na trh něco nového a potřebují zákazníkům vysvětlit, co je podstatou a jak jim to pomůže. V anglicky mluvícím světě najdete tento typ videa pod termínem explainer video. Nápad byl kombinací našich zkušeností a inspirace ze zahraničí. Do současné podoby se vyvinul. Na začátku jsme se chtěli věnovat něčemu trochu jinému a projekt prošel vývojem. Pracujeme s principy Design Thinking a máme specifický přístup ke klientům. Na začátku projektu je půldenní workshop, kde společně odkrýváme důležité informace, které budeme vizualizovat.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Věnujeme se vzdělávání, poradenství a animované video je pro nás pouze jeden z možných výstupu spolupráce s klientem. Proto bylo nejtěžší najít rovnováhu v nabídce služeb.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vrhněte se do toho po hlavě. Pokud je nápad finančně nenáročný, není na co čekat. V praxi stejně zjistíte, že spousta věcí je jinak, než si myslíte. Oddalováním a nečinností tyto věci neodhalíte.

Na čem pracujete teď?
Hodně nás baví práce pro Nadační fond Neuron. Vizualizovat vědecký výzkum jsme chtěli od začátku vysvetli.cz. Rozvíjíme také stránku infodesign.cz. Chceme přiblížit zajímavé projekty veřejnosti.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať vás práce s animacemi stále baví a projekt postupuje dopředu.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz