Nová Startup akademie od softwarové firmy INVENTI

 Nová Startup akademie od softwarové firmy INVENTI

Česká softwarová firma INVENTI rozjíždí tříměsíční akademii pro začínající podnikatele. Smyslem je vytvořit kreativní atmosféru, která pomůže nastartování businessu. Zúčastnit se mohou jak začínající startupy, tak i jednotlivci, kteří ještě žádný nápad nemají. Absolventi získají formou kreativních workshopů a domácích úkolů řadu podnětů, které pomohu posunout jejich nápad až do otestovaného pilotu.

Pozornost je věnována nejen technickému hledisku, ale také obchodnímu. Na konci čeká absolventy den D, kde předvedou své projekty investorům. Workshopy začínají 11. ledna 2018, probíhají jednou týdně po dobu tří měsíců.

Během pár týdnů si účastníci školení vytvoří lean canvas i stručný business plán. Jednotlivé týmy se sjednotí na tom, kdo je jejich cílový zákazník, na čem chtějí vydělávat, za co chtějí utrácet a podobně. Následuje nalezení možných problémů a různých variant jejich vyřešení. Na workshopech se pracuje jak s kreativitou jednotlivců, tak se zpětnou vazbou celé skupiny. Svůj prostor zde má také rozvoj podnikatelské myšlení, kterého se chopí samotné vedení firmy Inventi.

„Poučili jsme se z prvního běhu akademie, kde jsme se soustředili na rychlé vytvoření fungujících produktů, ale zanedbali jsme práci s investory. Nová Startup akademie se soustředí na jednoduchost a vyváženost technického i obchodního přístupu,“ říká garant Startup akademie Jan Tyl.

Při výběru uchazečů do akademie hraje hlavní roli nadšení a různorodost. Mezi vybranými účastníky se najdou vývojáři mobilních aplikací, experti na umělou inteligenci, stejně jako pracovníci z médií, módní návrháři a kreativci. Účastníci akademie ocení zázemí firmy i její zkušenosti jako jedné z nejrychleji rostoucích společností.

Zdroj: TZ INVENTI

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz