Představujeme startup Ajťák po ruce, efektivní zprostředkování IT služeb

 Představujeme startup Ajťák po ruce, efektivní zprostředkování IT služeb

Každý z nás se občas rozčílí nad svým počítačem, když něco nefunguje, tak jak má. Ty menší problémy si často vyřešíme sami. Na ty složitější to nově máme startup Ajťáka po ruce. Tým okolo Honzy Slováčka vyvinul webový projekt, který zprostředkovává drobnější služby v IT.

O čem přesně Ajťák po ruce je?
Ajťák po ruce je internetový projekt, mající za cíl zprostředkování IT služeb. Tento projekt tedy spojuje lidi, kteří hledají pomoc v oblasti počítačů s těmi, co počítačům rozumí. Projekt byl spuštěn v srpnu roku 2016 a vychází z modelu sdílené ekonomiky.

Čím se ajťák po ruce liší od ostatních projektů?
Náš projekt se především liší sjednocením několika služeb v jednu komplexní s orientací na informační technologie. Podobné projekty se převážně zaměřují na tvůrčí činnost, jako je tvorba webových stránek. My se naopak snažíme převážně zaměřit na fyzické problémy, jako je například nefunkční počítač. Nabízíme zákazníkovi také výběr ceny a dodavatele služby. Jelikož klademe důraz na potřeby zákazníka, nabízíme určitou garanci spokojenosti pro každou zakázku.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Tým ajťák po ruce je tvořen hlavně zakladateli, kteří jsou studenty Informačního managementu VUT v Brně. Zatímco jeden ze zakladatelů se zaměřuje převážně na vývoj informačních systémů a dalších softwarových aplikací, druhý se zabývá spíše kreativní činností a marketingem. Pro společnost také pracuje externě programátor, který obstaral vývoj portálu, PPC specialista, který vypomáhá se sestavováním reklamy ve vyhledávačích a grafik, který vykonává rozsáhlejší grafické práce. Avšak téměř všechny činnosti, které jsou potřebné k chodu portálu a společnosti si obstarávají sami zakladatelé.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Jako dva studenti informatiky a celkem schopní ajťáci jsme s kolegou – spolužákem často opravovali a seřizovali PC známým, přátelům, rodině nebo si přivydělávali tvorbou webu apod. Postupem času nám začalo docházet, že takových zručných a tohoto oboru znalých lidí je mnoho. A jen proto, že nejsou profesionálové, není jejich využití takové, jaké by mohlo být. V tom přišel onen „aha moment“ vytvořit právě pro takové lidi portál, který jim umožní využít jejich potenciál a nabídne i finanční ohodnocení.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší pro nás bylo zrealizování veškerých obchodních podmínek a administrativních věcí, které stojí za celým projektem. Naše země bohužel není zcela připravena na projekty sdílené ekonomiky a tak spousta věcí ohledně účetnictví a tak dále není srozumitelně vyřešena. Těžkým bodem pro nás bylo také přijmutí EET, kdy jsme téměř půl roku nevěděli na čem jsme a až poté, naštěstí, přišla s řešením přímo naše platební brána.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ať rozhodně neváhají a jdou do toho po hlavě. Zkušenosti, které jsme během celkové realizace získali, jsou opravdu k nezaplacení a věřím, že z nich budeme čerpat dlouhou dobu. Během studia navíc nejsme téměř k ničemu vázaní a můžeme tak zkoušet různé věci a neohlížet se například na vlastní domácnost. Načasování tedy bylo opravdu skvělé.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz