Vítězem středoevropského Startup World Cup se stal polský StethoMe

 Vítězem středoevropského Startup World Cup se stal polský StethoMe

Výhercem středoevropského kola Startup World Cup 2018, které se uskutečnilo 17. října na konferenci Startup World Cup & Summit v pražské Lucerně, se stal polský startup StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Tomu se podařilo prosadit v konkurenci 335 startupů z 29 zemí. StethoMe a bude region střední a východní Evropy reprezentovat ve finále, jenž se uskuteční v květnu příštího roku v americkém San Francisku.

Vítězný startup získal investici ve výši 100 000 dolarů od generálního partnera akce Mayfair Assets. Celkem se akce účastnilo přes 1100 návštěvníků.

„Počet přihlášených startupů, zájem partnerů, ale i počet návštěvníků zdaleka přesáhl naše očekávání. Gratuluji vítěznému startupu StethoMe a držím palce v celosvětovém finále. Chtěla bych poděkovat soutěžícím, partnerům, investorům, inkubátorům, mentorům, a všem, kteří se na organizaci SWCS podíleli,“ komentuje konferenci Radka Horáková, organizátorka a marketingová ředitelka startupového inkubátoru UP21.

Meziročně narostl počet přihlášených projektů o přibližně o polovinu.

„Nebojím se říct, že díky akcím jako je SWCS, se Praha dostává na úroveň světových inovačních měst. Z podobných událostí totiž mohou těžit nejen instituce působící v Česku a další organizace z více než dvou desítek zemí, ale především studenti, kteří zde mohou prezentovat své projekty a získat pro ně odpovídající mediální a investiční podporu. Posledně zmiňovaní mají můj obdiv a podporu,“ dodala pražská primátka Adriana Krnáčová.

Další ceny si odnesly startupy Angee, Vistag a mySASY.

Zdroj: TZ SWCS

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz