Citadelky: Od dřevené mašinky pro syna k vlastní výrobní firmě

Citadelky je projekt, který má v názvu pevnost. Jedná se o „pevnost“ pro děti a to hračky na způsob schovávaček, které rozvíjí kreativitu a myšlení. Citadelky spojují hračky pro děti s moderností. K projektu nám na otázky odpovídal Tomáš Hrouda.

O čem váš projekt je?
Projekt Citadelky je o dětských schovávačkách a výukových pomůckách. Výukové pomůcky jsou určeny pro školky, kdežto schovávačky pro rodiče, kteří chtějí koupit zajímavou hračku na zahradu pro své děti. Název pochází ze slova Citadela, což je pevnost. Takže, všechny hračky jsou natolik velké, aby si do nich mohly děti zalézt a hrát si. V podstatě něco na způsob dětského domečku, když jsme si jako malí stavěli bunkry.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Já jsem nositelem myšlenky a zakladatel. Jsem převážně technický typ, takže mám na starosti design a výrobu. Moje žena Pavlína Hroudová má na starosti administrativu. Dalším člověkem v týmu je kamarád, který má na starosti prodej pro školky. Ještě je v týmu jeden člověk a ten bude rozjíždět prodej a distribuční kanál pro rodiče pro mašinky, autíčka, letadélka… Jsme stále hodně na začátku. První tři měsíce jsem dělal vše sám, pak jsem začal shánět lidi do týmu, protože sám nemůžu všechno zvládnout.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Na nápad jsem přišel, když jsem synovi k jeho prvním narozeninám vyrobil mašinku na zahradu a viděl, jakou to udělalo dětem radost. Poté jsem ještě vyrobil autíčko. Pak byla chvíli pauza a jednoho dne jsem si řekl, že se tím chci také živit a už mě to nepustilo.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo a stále je vydržet dělat něco s velmi nejistým výsledkem do budoucna a věřit, že se to podaří. Další nelehký úkol je skloubit práci s rodinou, v současné době máme všichni své stále původní zaměstnání a žena je na mateřské s dětmi.
No a samozřejmě stálým problémem je financování, prostě stále jenom placení za něco. Není to zas tolik peněz, abych šel za investorem, ale zas nepatřím k těm, kteří si jdou půjčit do banky, takže všechny peníze, co vydělám, jdou zpět do podnikání.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Ostatním doporučuji neschovávat své nápady doma v šuplíku a mluvit o tom s každým, koho potkáte (v práci, s kamarády, s cizími lidmi atd.). Jednak je to dobré téma k rozhovoru a zadruhé se člověk dostane k zajímavým lidem a přitom ani neví, jak se mu to podařilo. Mně osobně velmi pomáhá členství v ImpactHubu, konkrétně 100Days Challenge, kde mi pomohli nejen s uchopením projektu, ale i s kontakty.

Na čem pracujete teď?
V současné době testujeme Kostky ve školkách tak, aby byly „ušity“ na potřeby dětí a učitelek, které tyto výrobky budou používat. Dále nás čekají certifikace a následně prodej do školek. Paralelně s tím pracujeme na uvedení na trh Mašinek do zahrady. Rádi bychom s jejich prodejem začali na jaře jako s certifikovanými výrobky.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz