Aplikace Bringr umožňuje lepší doručování zásilek

Bringr je mobilní aplikace, která umožňuje sdílené posílání a doručování prakticky čehokoli. Je tak další v řadě technologických inovací, umožňujících komunitním způsobem řešit služby, na které dříve měly monopol specializované firmy.

Mobilní aplikace bringr nabízí novou cestu, jak posílat a doručovat libovolné zásilky, balíky, předměty či třeba dárky. Její uživatelé po registraci zadají balíček či jinou zásilku, místo doručení, adresáta a případně i čas, kdy chtějí, aby balíček dorazil. A cenu, kterou jsou za to ochotni zaplatit.

Jiní uživatelé, kteří někam cestují, si mohou zjistit, jestli do jejich cílové destinace někdo nechce něco poslat. A nemusí to být jen turisté, studenti či lidé na „služebce“. Klidně si tak mohou přivydělat i taxikáři, kurýři a další profesionálové ve volnějších chvílích. Aplikace tak jednoduše páruje nabídku a poptávku.

Pro „kurýry“ to znamená přilepšení na jejich cestu, na kterou se stejně vydávají, pro posílající pak jednoduchý a úsporný způsob, jak poslat cokoli na jakékoli místo. Osobně. S jejich balíčkem necestuje neosobní zasílatelská služba, ale určitý člověk, jehož profil si mohou v bringru prohlédnout. Jedná se tak o další průnik nástroje tzv. „sdílené ekonomiky“ do tradičního odvětví.

Po službách jako Airbnb, která mění způsob rezervace a ubytovávání na cestách, či Uber a Liftago, které mění individuální dopravu auty, tu máme vlnu „posílacích“ aplikací. Podobné služby už působí například v Belgii či ve Velké Británii.
„Je to úsporné jak k vaší kapse, tak k životnímu prostředí,“ říká o službě jeden z jejích zakladatelů, Patrik Czeto. „Balíky a zásilky totiž převážejí lidé, kteří už stejně cestují. S kamarády hledáme neustále cestičky, jak dělat věci jinak. Jak lidem zjednodušovat běžný život. Tohle nám přišlo jako logický krok ve sdílené ekonomice. Navíc jsme po začátku práce na projektu zjistili, že podobné aplikace už někde běhají. To nás nijak neodstrašilo, naopak naplnilo optimismem. Když něco funguje, tak je to jen dobře. My to jen musíme udělat ještě lépe.“

Služba nemá žádná lokální omezení, i s českou základnou můžete posílat a převážet po celém světě. „My ale samozřejmě míříme i do dalších zemí, připravujeme pro ně místně lokalizované verze,“ dodává Czeto.

Aplikace bringr přináší oproti podobným aplikacím navíc větší akcent na komunitní prvky, jako je například trvalá odměna za přivedení nových uživatelů. Dalším unikátním prvkem je sekce Moje cesty. Pokud do aplikace zadáte svou blížící se cestu a přesné datum, bringr vám sám bude nabízet zásilky, které po této cestě můžete nabrat a doručit.

Zdroj: TZ Bringr

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz