eClub otevírá nové prostory pro akcelerátor startupů

 eClub otevírá nové prostory pro akcelerátor startupů

Dne 2. dubna 2015 v 17:00 hod bude slavnostně otevřen eClub Inkubátor ČVUT a to v prostorách nové administrativní budovy The Blox, Evropská 11, Praha 6. eClub ČVUT získal v blízkosti Dejvického kampusu nové prostory, které umožní rozšířit již úspěšnou činnost v akceleraci startupů o spolupráci studentských týmů s průmyslem.

eClub bude letos slavit již páté výročí existence a za dobu své činnosti uspořádal přes 70 edukativních a motivačních přednášek. Loňským eClub Summer Campem prošlo 25 studentů. „V současnosti se v ČR organizuje mnoho akcí, které popularizují startupy, pořádají se soutěže, konference a zakládají se startup inkubátory. Mnoho akcí je určeno na vyhledávání nejlepších týmů s cílem investování nebo akvizice,“ vysvětluje iniciátor myšlenky Jan Šedivý z ČVUT. Většina těchto akcí není zaměřena na univerzity a na spolupráci s průmyslem. eClub chce vyplnit tuto mezeru a zapojit diplomanty a doktorandy do řešení průmyslových problémů.

Hlavním cílem je, vytvořit pracoviště nového typu, do kterého iniciátoři tohoto projektu chtějí soustředit talentované diplomanty, doktorandy a nabídnout jim zajímavé projekty. eClub řídí lidé se zkušenostmi z průmyslu i z akademického prostředí, kteří jsou schopni vyhledat a nabídnout dlouhodobé strategické průmyslové problémy. Studenti dostanou mentory jak z univerzit, tak z průmyslu, kteří je budou motivovat k vynikajícím výsledkům. Naučí je efektivní pracovní postupy, dokumentaci, prezentaci, komunikaci atd. Studentům eClub navíc poskytne dostatečné stipendium, aby se mohli soustředit výhradně na práci na projektech.

Zakladatelé eClubu věří, že propojením vědeckého potenciálu univerzit s průmyslem vzniknou vynikající projekty podporující konkurenceschopnost českého průmyslu.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz