Festival studentskou tvorbou SKRZ NA SKRZ začíná již za pár dní

 Festival studentskou tvorbou SKRZ NA SKRZ začíná již za pár dní

Festival SKRZ NA SKRZ propojuje již potřetí tvorbu studentů Akademie múzických umění a Vysoké školy umělecko-průmyslové. 31. 5. a 1. 6. od 16 hodin naplní prostory HAMU (Malostranské náměstí 13) pestrým programem uměleckými disciplínami napříč. Vybere si každý! Vedle studentských projektů poběží nově i přednášky známých osobností ze světa kultury (J. P. Muchow, Matěj Forman a další.)

HAMU se na několik dní promění v místo pro setkávání, navazování kontaktů, inspiraci a seznámení se s projekty mladých tvůrců. Letní scéna, koncertní sály, chodby, půda i kouzelná zahrada ožijí hudbou, filmem, divadlem, pantomimou, výstavami, multimédiálními projekty, autorskými čteními i zvukovými instalacemi. A budou nabízet příjemné zázemí i těm, kteří chtějí jen načerpat dobrou atmosféru, oslavit konec letního semestru nebo se ve festivalovém ruchu občerstvit u jednoho z kulinářských stánků. „Za pozornost návštěvníků určitě stojí tři výstavy, připravené speciálně pro festival,“ doporučuje členka organizačního týmu. „Sound of UMPRUM“ zkoumá možnosti užití zvuku a hudby ve vizuálních pracích.

„Fotografie křížem krážem“ konfrontuje výrazně odlišné studijní platformy – Katedru fotografie FAMU a Ateliér fotografie VŠUP. A do třetice – výstava ateliéru sochařství „Nicky na schodech“ oživí sochami schodiště v interiéru HAMU. Vernisáž výstav se koná již 30. 5. ve 20 hodin, ke zhlédnutí budou až do 9. 6. Vstup na festival je zdarma.

Zdroj: tisková zpráva ČTK

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz