Propojujeme odborníky s neziskovými organizacemi

 Propojujeme odborníky s neziskovými organizacemi

Veronika Kovářová a Kateřina Vondráková mají již od dětsví chuť pomáhat svému okolí. A tak se na počátku tohoto roku rozhodly pomoci k pomáhání i ostatním a začaly provozovat databázi pracovníků otevřených pro spolupráci s neziskovým sektorem – HERO CLAN. K projektu jsme jim položili pár otázek.

O čem váš projekt je?
Tvoříme interní databázi expertních dobrovolníků (PR specialistů, grafiků, web designerů, lyžařů, právníků atd.), které propojujeme s neziskovými organizacemi a projekty, které mají právě dané odborníky problém sehnat.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
HERO CLAN tvoříme my, Kateřina a Veronika – zakladatelky projektu pasované do role „hero hunters“. Zároveň je ale HERO CLAN i všech jeho zapsaných cca 220 hrdinů/dobrovolníků.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Odjakživa jsme pomáhaly nejrůznějším neziskovým projektům, které se nám namanuly. Vždy jsme se na chybějící pozice snažily sehnat dané odborníky z řad svých kamarádů a kolegů. Jen jsme celou akci rozšířily a pojmenovaly.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Vydžet v tempu, jaké jsme si nastavily. Udržet si elán a odhodlání. Nepodlehnout nejistotě a stále věřit v náš projekt. Udržet se nad vodou i finančně, protože rozjíždění neziskové organizace moc na placení nájmů není. Nastavit si správné postupy, procesy, styl komunikace i vnitřní komunikaci v týmu, aby to pro nás stále bylo radostí.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vydržet, mít víru v sebe, být zapálení, nevzdávat se. Těžko říct, každý se potýká s jinými nástrahami. Na někoho mohou čekat velké vstupní investice, na někoho právní otázky spojené se vznikem projektu, někdo se může začít „plácat“ v rychle narostlém týmu. Tady rady nad zlato. Elán, radost, rodina, přátelé, ale i umění uznat chybu, kousek se vrátit, bořit a budovat.

Na čem pracujete teď?
Stále na HERO CLAN. Jen se snažíme více zaměřit i na větší komplexní projekty, kde už figurujeme na pozici výkonné produkce a které jsou pro nás alespoň částečně výdělečné. Tyto projekty jsme zatím upozaďovaly, protože jsme naplno rozjížděly „lovení hrdinů“.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz