Hledáte prostor pro svůj nápad? Nové podnikatelské centrum v Ostravě

 Hledáte prostor pro svůj nápad? Nové podnikatelské centrum v Ostravě

Po šesti měsících, kdy na rohu Matiční a Sokolské probíhala rekonstrukce pětipodlažní kancelářské budovy, se 26. listopadu oficiálně otevřou dveře nového podnikatelského centra Impact Hub Ostrava. Vznikne zde kombinace kanceláře, kavárny a inkubátoru.

Coworkingový prostor pořádá na oslavu svého vzniku ve středu 26. listopadu a v pátek 28. listopadu kolaudační párty. Od půl šesté se naproti Ekonomické fakultě VŠB-TU rozběhne v oba dny kulturní program plný interaktivních workshopů, dobré hudby, improvizovaného tance, kvalitního jídla a cinkotu skleniček. Vítáni jsou všichni, kteří chtějí vidět první krůčky v pořadí druhého Hubu v České republice, pobavit se v moderním designovém prostředí s vůní nového nábytku nebo se potkat s komunitou ostřílených podnikatelů, zapálených freelancerů, odhodlaných startupistů či zodpovědných inovátorů.

V současné době funguje Hub v testovacím režimu. Přestože stále probíhají stavební úpravy, minulý týden se nastěhovali první nájemci. Svoji kancelář již zabydlel například tým Futurelytics, jeden z nejslibnějších technologických startupů v Česku. „Je pro nás důležité, aby všichni měli přehled o tom, jak to funguje i jinde. Chtěli bychom se více naučit sdílení, k čemuž je coworkingový prostor ideální,“ komentuje majitel firmy Daniel Hastík své rozhodnutí.

IHOstrava_akce se konaly i na staveništi

 

Nadšení z aktuálního vývoje událostí neskrývá ani řada ostravských patriotů v čele s Robertem Vlachem, zakladatele portálu Na volné noze: „Jestli naše město něco podle mladých lidí potřebuje, tak je to důvod zůstat. A právě nově otevřený Hub by mohl jedním z těch důvodů být. Osvědčený koncept, který změnil tvář českého coworkingu, může nyní pomoci i Ostravě v přeměně na město, ve kterém se dá zůstat, žít a růst.“

Otevírací akce odstartují také oficiální provoz centra, od začátku prosince jej tedy bude možné plně využít k pronájmu pracovního místa, kanceláře a konferenčních místností nebo návštěvě tematických akcí. Kromě vzdělávacích a networkingových aktivit plánuje organizační tým i akcelerační program. Jeden ze spoluzakladatelů Zdeněk Rudolský shrnuje smysl existence Hubu těmito slovy: „Přál bych si, aby se toto místo stalo inspirujícím prostředním, které bude s otevřenou náručí vítat všechny, jež chtějí něco změnit – způsob podnikání v České republice, vlastní život nebo třeba samotnou Ostravu.“

Myšlenka sdíleného prostoru propojující svět firem, neziskových organizací, živnostníků a společensky prospěšných podniků, byla již otestována na více než 50 místech světa. Pod značkou Impact Hub funguje například v Amsterdamu, Johannesburgu nebo v Praze. V brzké době na seznam přibude také Brno a Bratislava.

Zdroj: TZ zpráva organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz