IBM a HCL společně pro inovace v oblasti internetu věcí

 IBM a HCL společně pro inovace v oblasti internetu věcí

Společnost HCL Technologies, světový poskytovatel IT služeb, oznámila, že spolupracuje s IBM na vývoji řešení pro Internet věcí (Internet of Things – IoT), aby pomohla svým zákazníkům na jejich IoT cestě.

Firmy HCL a IBM se nejprve společně zaměří na specifické vertikály, včetně průmyslové výroby a „smart“ vybavení, aby vyvinuly inovativní řešení pro „propojené produkty a úkony“, jako jsou vzdálené monitorování, chytré řízení zásob a chytré řízení budov a vybavení. Tyto dvě společnosti za tím účelem založí „inkubační centrum“ ve městě Noida (Indie), aby mohly vyvíjet tato řešení pro vybraná průmyslová odvětví.

Tato spolupráce spojuje bohaté zkušenosti HCL Technologies v oblasti Engineering R&D Services, odbornost integrace globálních systémů podpořenou silnými službami v infrastruktuře, a přednost IBM ve správě firemního majetku, cloudu a analytice. Tyto dvě společnosti umožní společnými silami bezproblémově propojit zařízení, připojení, datové platformy a analytiky pro organizace po celém světě. Tím vyřeší jedny z nejsložitějších podnikových a průmyslových IoT výzev.

„Vybudování rozsáhlého systému okolo Internetu věcí je nezbytné pro úspěch všech komplexních klientských řešení IoT,“ uvedl Chris O’Connor, generální manažer nabídek pro Internet věcí v IBM. „Kombinací designových dovedností IoT od HCL v oblasti hardwaru a platforem a platformy IBM IoT Foundation získáme schopnost, která vytváří novou hodnotu napříč všemi úseky, na které se zaměřujeme.“

„Propojení zaměstnanců, dat a technologicky výkonných inteligentních strojů vytváří zásadní posun v podnikových modelech. Vede to nejen ke zvýšené produktivitě a efektivnosti, ale také to otevírá pro firmy obrovské množství nových možností příjmů,“ uvedl Sukamal Banerjee, výkonný viceprezident sekce Engineering & R&D Services a vedoucí IoT Business společnosti HCL Technologies. „Naše spolupráce s IBM firmami poskytne replikovatelný příklad použití a ověření konceptu (POC – Proof of concept) a umožní jim urychlit zavedení IoT v rámci a napříč odvětvími průmyslu.“

IoT Business společnosti HCL pomáhá firmám na jejich cestě k zavedení IoT, maximálnímu zefektivnění stávajících činností a nabízení nových produktů a služeb trhu. HCL pomáhá firmám jako jejich důvěryhodný dlouhodobý partner definovat, vybudovat a provozovat svou IoT technologii a podnikatelské plány.

Zdroj: PROTEXT

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz