Inovační centra se mohou připojit k programu EIT Digital

 Inovační centra se mohou připojit k programu EIT Digital

Program společnosti EIT Digital s názvem „ARISE Europe“ buduje udržitelnou spolupráci s místními partnery, jako jsou akcelerátoři, líhně, investoři a inovační skupiny. Cílem spolupráce je podpořit rozvoj místních inovačních a vzdělávacích ekosystémů.

Společnost EIT Digital vydala otevřenou výzvu určenou pro vynikající inovační centra (jako jsou např. akcelerátoři, líhně a regionální skupiny). Vyzývá inovační centra ke spojení a společným investicím se
společností EIT Digital za účelem posílení růstu jejich ekosystémů. Přihlásit se mohou inovační centra také z České republiky.

„Výzva dává inovačním centrům možnost představit se – své příběhy o úspěchu a místní ekosystémy, své sítě, své technologie, strategie a služby. Centra mohou soutěžit, a pokud budou vybrána, pak mohou
napomoci změnit své regiony a inovační ekosystémy a celou Evropu na skutečný prostor pro digitální inovace“, vysvětluje Fabio Pianesi, ředitel výzkumu společnosti ETI Digital.

EIT Digital je evropská otevřená inovační organizace. Posláním je podporovat digitální technologické inovace a podnikatelské talenty, a tím také hospodářský růst a kvalitu života v Evropě.
EIT Digital je znalostní a inovační společenství Evropského institutu pro inovace a technologie (EIT). Společnost EIT Digital od roku 2010 mobilizuje talenty, nápady, technologie, investice a podnikání v celé
Evropě i mimo Evropu, aby stimulovala razantní digitální inovace. Více informací a možnost se přihlásit na webu organizace.

Zdroj: TZ zpráva organizace

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz