Akce Inovační koktejl podpoří české inovátory

 Akce Inovační koktejl podpoří české inovátory

Česká inovace a Inovátoři.cz ve spolupráci s regionálními inovačními centry zahajují seriál akcí s názvem Inovační koktejl. Roadshow putující po všech regionech má ústřední téma: jak se připravit na investora a prodat svůj nápad. Cílem je propojit autory zajímavých nápadů s potenciálními investory a podpořit inovátory v rozvoji jejich projektů.

První díl Inovačního koktejlu se odehraje na Pardubické univerzitě 16. října a poslední zastávkou bude Praha 18. listopadu 2014. Zúčastní se jich inovátoři – mezi nimi i účastníci minulých ročníků soutěže Česká inovace, fanoušci inovací, zástupci měst, místní podnikatelé, představitelé univerzit a partneři České inovace.
Program roadshow se v různých městech liší. Nabídne zejména prezentace nápadů přímo před investory, workshop zaměřený na práci se zjednodušeným podnikatelským záměrem (Lean Canvas) pod taktovkou Jana Veselého z Inovátoři.cz a mnoho dalšího. Akce klade velký důraz na networking, tedy rozvíjení a udržování osobních kontaktů a sdílení zkušeností a znalostí.

Jednotlivé Inovační koktejly v sobě spojí specifické potřeby jednotlivých regionů, odborné kapacity inovačních center, zázemí České inovace a zkušenosti projektu Inovátoři.cz. Dlouhodobou vizí celé akce je inspirovat mladé lidi a podnikatele k uskutečnění jejich nápadů a rozvinutí jejich inovačních schopností; propojit aktivní lidi jak v regionu, tak napříč Českou republikou a podpořit rozvoj a prestiž inovačních center; nalézt zajímavé projekty do Soutěže Česká inovace 2014.

Další města, kam Inovační koktejl zavítá, budou České Budějovice, Plzeň, Ostrava, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Olomouc, Hradec Králové a Brno. Podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách České inovace.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz