1. Buďte kreativní

Cest ke kreativnímu nápadu existuje několik. Většina nápadů nás prostě napadne, pokud sledujeme svět kolem nás. Prvním zdrojem kreativity tak může být určitá nedokonalost nebo neefektivita, kterou ve svém okolí pozorujeme. V některých oblastech je lepší se podívat trochu hlouběji pod pokličku a využít metod human centered designu. Třetím zdrojem kreativních nápadů mohou být nápady vzešlé z osobního nebo skupinového brainstormingu. Pokud chcete vymyslet opravdu průlomovou inovaci, naučte se některou z metod kreativního myšlení.

Poradit

2. Ujistěte se, že je váš nápad to pravé

Svět je plný nedokončených projektů. Říká se, že z 10 nápadů bývají úspěšně dotažené pouze 2. Tomu se můžeme vyhnout tak, že si nápad před jeho uvedením důsledně prověříme. Existuje také velké množství akcí, kde můžete svůj nápad rozpracovat a získat na něj cennou zpětnou vazbu.

3. Obklopte se podobnými lidmi

Pokud jste na nápad sami, vězte, že jste si naložili opravdu velké břemeno. Hlavní výhodou práce alespoň ve dvojici je, že se budete navzájem motivovat a navíc získáte na vše, co děláte, zpětnou vazbu. Najděte si pro svůj projekt vhodného partnera. Nebo se staňte členem některého z cooworkingových center. Pro své technicky zaměřené projekty si také můžete najít makerspace.

Poradit

4. Získejte pro svůj růst dostatek financí

Pokud rozjíždíte unikátní projekt, počítejte s tím, že jej budete několikrát předělávat. Opatrné nakládání s penězi je prioritou. Některé nápady vyžadují vyšší investici na počátku. Slibné nápady mohou získat peníze například z crowdfundingu, peníze můžeme také vyhrát v různých soutěžích. Další cestou, jak získat větší sumu, je využít peněz investora.

Další informace o inovacích a kreativitě v naší Encyklopedii.

MámNapad.cz