Jak si vytvořit své megabubliny

Přichází léto a hraní s velkými bublinami se nabízí jako skvělá zábava do každého parku. Přečtěte si jednoduchý návod, jak si vyrobit nástroj a tekutinu pro vytváření megabublin.

Celý postup trvá přibližně 2 dny včetně čekání v rámci přípravy směsi. Je nutné připravit bublifukovou směs a zhotovit nástroj pro formování megabublin.

1. Připravte bublifukovou směs
Pro přípravu bublifukové směsi budete potřebovat destilovanou vodu (8 šálků), prostředek na nádobí (2 šálky) a glycerin (1 šálek), který se dá koupit v lékárně. Přísady důkladně promíchejte a pečlivě uzavřete do nádoby, kam se nedostane vzduch.

2. Počkejte si
Nechte směs přibližně den odstát. Dbejte na to, aby zůstala nádoba uzavřená.

3. Vyrobte nástroj pro tvorbu bublin
Nástroj pro vytváření velkých bublin se skládá ze dvou tyčí a provázku. Provázek musí být z bavlny a k tyčím jej upevníte pomocí kovových ok. Na obrázku se můžete podívat výsledný tvar nástroje. Někdy se také doporučuje zavěsit na provázek závaží v podobě malého kovového kroužku.

ropes

4. Hrajte si s bublinami
Běžte s přáteli do parku. Nalijte vodu do ploché nádoby a začněte. Chvíli to trvá, než se vám podaří bublinu vytvořit. Nevzdávejte to. Při troše cviku budete vytvářet tak krásné megabubliny, jaké můžete vidět ve videu níže.

Zdroj: fotografie dle CC Alex Lang, Youtube.com, http://bubbleblowers.com/homemade.html

Related post

1 Comment

Leave a Reply

MámNapad.cz