Bobky.cz: Dárek, který vás chytne za srdce

 Bobky.cz: Dárek, který vás chytne za srdce

Pokud hledáte netradiční dárek, může vás inspirovat projekt Bobky. Prodávají totiž kuličky ze směsi substrátu ze semínky, ze kerých vyrostou rostlinky. O projektu jsme si povídali s Káčou Plavcovou.

O čem váš projekt je?
Pointou celého projektu Bobky jsou malé malé kuličky které připomínají svým tvarem například králičí bobky =). Nejsou to ale hovínka, to v žádném případě! kuličky jsou ručně vytvarovány ze směsi substrátu a semínek rostlin, které za relativně krátkou dobu vyrostou a vykvetou. Současná společnost je přehlcena spotřebním zbožím, poslání bobků je narušit tento stereotyp něčím co vás chytne za srdce. Bobky jsou koncipovány jako dárkové předměty, jsou zabaleny do papírové krabičky, je to drobnost, která přináší radost do vašeho domova. Například jdete na návštěvu k přátelům, zvyklostí je sebou přinést drobný dárek tak co pro změnu darovat rozkvetlou louku?

DSC_0133

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Jádro týmu Bobky jsem já a můj přítel (Ján Salanci) který je hlavním iniciátorem, plus další dvě osoby (Káťa Smutná a Dano Lapšanský) se kterými sdílíme nadšení a studujeme stejný obor, na Mandelově univerzitě v Brně.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nápad se rodil velmi nenápadně, na jednom veletrhu v Německu jsme se seznámili s hnutím guerilla gardening. Nápad se nám zalíbil ale jako zahradní architekti s touto samovolnou expanzí rostlin nemůžeme souhlasit. (Guerilla gardening – velmi zjednodušeně: partyzánské zahradničení, kdy lidé v západních zemích okrašlují veřejný prostor rostlinným materiálem. Podobný produkt jako jsou naše bobky (seed bombs) používají jako mírové bomby kterými „útočí“ na veřejný prostor)
Párkrát jsme o tom hovořili u piva, až jsme si řekli, že to je vlastně zajímavé odvětví našeho oboru, kterému se v ČR ani SR nikdo nevěnuje. tak jsme se do toho pustili po svém. =)

Bobky.cz

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Dnes mi přijde že nejtěžší bylo uvědomit si priority. Bobky jsou totiž jeden velký vtip, přečtete si slovo bobky a pousmějete se! Nejtěžší je lidem vysvětli že nikoho nechceme urazit, ale přes to pousmání přinášet radost a o to nám jde na prvním místě.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Na začátku je třeba se pousmát a říci se „všechno je možné“ a začít hned, protože teď je ten správný okamžik, ne zítra ne po státnicích né na jaře. Tím teď myslím opravdu právě tuhle chvíli!

Na čem pracujete teď?
Teď inovujeme směsi tak aby výsledný efekt byl co nejzajímavější. Ale velkou část své pozornosti věnujeme propagaci, postoupili jsme do celostátního kola soutěže rozjezdy roku a rádi bychom ji ve veřejném hlasování vyhráli. k tomu je potřeba oslovit a zaujmout hodně lidí, což by se nám mohlo podařit i prostřednictvím Vašeho článku. Pokud Vás můžu požádat soutěžíme pod číslem 25. na tomto odkazu.

Děkujeme za odpovědě a přejeme, ať projekt zdárně pokračuje.

Foto: Káča Plavcová

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz