GYM Rádio: Motivujeme hudbou ke cvičení více než 70 000 lidí

 GYM Rádio: Motivujeme hudbou ke cvičení více než 70 000 lidí

Chodíte do posilovny a jste občas nemile překvapeni, co tam musíte poslouchat? Právě tento problém trápil autory projektu GYM Rádio. Rozhodli se to změnit, o jejich projektu si můžete přečíst rozhovor.

O čem GYM Rádio je?
Poskytujeme motivační hudbu pro trénink nonstop a to naprosto bez reklam. Na našem webu a v mobilních aplikacích hrajeme motivační hudbu, kterou u cvičení poslouchá 70 000 lidí měsíčně. Pouští nás nejen ve spoustě posiloven v České a Slovenské republice, ale spousta lidí nás poslouchá při cvičení i doma nebo při běhu venku.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Rádio jsme založili původně dva před necelým rokem. Aktuálně nás je už 5 a říkáme si pracovně GYM Team.
Všichni rádi cvičíme a každý z nás dělá jiný sport a nakonec se sejdeme všichni v posilovně. Je skvělé vidět naše služby z různých úhlů pohledu při různých sportech a aktivitách. Je to cesta jak myslet trochu mimo krabici s nápisem „posilovna“ a přijít na nové nápady a využití. Je to o motivaci, sportu, hudbě a IT. Spojili jsme to, co máme nejradši, v jeden celek. Máme v plánu tvořit další služby na rozhraní IT a Fitness s prefixem GYM a motivovat tak stále více lidí.

gymradio-mamnapad

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Štvala nás hudba, kterou ve většině posiloven pouští. Hrají převážně komerční rádia plná reklam a rozhovorů. Při cvičení a sportu obecně se člověk musí maximálně soustředit a proto jsme spustili vlastní web, kde hrajeme čistě motivační hudbu bez reklam. Přesně tak, jak to u cvičení má být. Ovlivnili jsme tak v první fázi to, co nám nejvíce vadilo, protože spousta fitcenter začalo hrát naši hudbu.
Komunita posluchačů se ovšem neuvěřitelně rychle rozrostla a lidé nás začali poslouchat u sportu i mimo posilovny. Nikomu se totiž nechtějí dělat playlisty pro každý trénink, běh nebo jízdu na kole. Je to časově náročné a každému nakonec dojde fantazie.
Proto jsme se rozhodli dát hudbu přístupnou všem zcela zdarma, aby mohli poslouchat naprosto kdekoliv a kdykoliv. Vytvořili jsme mobilní aplikace pro Android a iOS, které přesně tohle umožňují.
Nastavili jsme tak dokonalou symbiózu. Lidé poslouchají naše rádio, které je motivuje a zároveň nám posílají hudbu, kterou chtějí v rádiu slyšet a tvoří se tak playlist plný motivační hudby, která prostě funguje.
Jen tak mimochodem, veškeré motivační hlášky v rádiu nám namluvil jeden dabér z Hollywoodu, který celkem pravidelně dabuje trailery ke světoznámým filmům. Jeho hlas se nám tolik líbil, že jsme ho z legrace oslovili a nakonec nám pomáhá zcela zdarma.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší samozřejmě bylo vymyslet koncept a spustit první verzi rádia co nejdříve to jen bylo možné. Pokud si to správně pamatuji, tak to netrvalo ani dva týdny a první verze rádia fungovala. První posilovna nás začala hrát asi týden po spuštění. Získat partnery a dostat rádio do dalších posiloven byl taky hodně vyčerpávající úkol. Neskutečně nás to celé bavilo a baví. Hodně nám pomáhají zprávy od lidí, kteří nám děkují, že existujeme a komentáře typu: „Jak jsem dřív mohl bez GYM Rádia vůbec cvičit?“, díky takové zpětné vazbě víme, že to děláme správně.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vydejte váš projekt ven co nejdříve. Dostanete tak okamžitou zpětnou vazbu od lidí ve vašem okolí. Nejen že vám pomůžou najít vaše největší slabiny, ale budou vás často i motivovat, pokud má projekt smysl. My jsme takto vyřešili náš největší problém a to odkud brát nápady na další hudbu. Začali jsme ji brát od lidí, kteří nás poslouchají a kteří ji kritizují. Nebojte se, že Vám někdo nápad ukradne. Nápady se sice kradou, ale ne jejich realizace. Určitě nemá cenu se bát, že přijde velká firma, která váš nápad ukradne okamžitě zrealizuje. Velké firmy jsou nepružné, pomalé a než něco zrealizují, potrvá jim to roky. Větší pravděpodobnost je, že s vámi navážou spolupráci, nebo vás časem koupí.
Vždy do týmu hledej takové lidi, kteří jsou lepší než ty sám. Mít tým kvalitních lidí je základ. Navíc šikovní lidé chtějí pracovat jen s těmi nejlepšími.

Na čem pracujete teď?
Chceme co nejdříve vydat nové mobilní aplikace, které si zachovají jednoduchost použití a zároveň nabídnou novou funkcionalitu. Spouštíme další návazné služby jako GYM Store, kde si zatím jen hrajeme, je to náš neprozkoumaný píseček. Víme, že chceme nabízet sportovní doplňky, ale chceme to dělat trochu jinak, než je zvykem. Přeci jenom nejsme obyčejný eshop. Dále máme v merku další zajímavou službu zdarma. Opět se bude jmenovat GYM * a bude hodně motivační, podle toho asi poznáte v budoucnu všechny naše projekty.
Samozřejmě pracujeme i na novém webu, který vypadá podle návrhu naprosto úžasně. Našim cílem je motivovat lidi ke cvičení po celém světě. Začínáme hudbou a další nápady budou brzy následovat.

Děkuji za odpovědi, ať vám roste počet spokojených posluchačů a daří se i novým projektům.

Related post

1 Comment

  • Dobrý den,
    dostala se ke mně informce o vašem rádiu do fitness center. Mám dotaz, píšete, že poslouchání tohoto rádia je zdarma. Mám informaci, že se z poslouchání nemusí platit OSA a Integram. Je to pravda? Nebo se nějaké poplatky platí vám?
    Děkuji za odpověď

Leave a Reply

MámNapad.cz