Jihomoravské inovační centrum podpoří podnikatele s novou budovou

 Jihomoravské inovační centrum podpoří podnikatele s novou budovou

Jihomoravští podnikatelé mohou k rozjezdu i rozvoji firmy využít nové unikátní prostory. Brněnský JIC (Jihomoravské inovační centrum), který poskytuje podporu v zakládání podnikání i v zahraniční expanzi, představí veřejnosti novou budovu v technologickém parku. Čerstvě otevřený JIC INMEC nabízí na skoro sedmi tisících metrech čtverečních kromě kancelářského zázemí také čisté prostory. Schůzky si podnikatelé budou moci sjednat v nové kavárně Le Capital.

Ve středu 26. listopadu můžete do nové budovy zavítat na akci Open Day JIC. Centrum v rámci ní představí především své služby a odborníky, kteří s ním spolupracují na jednotlivých programech. Vše zahájí v 15 hodin slavnostní otevření prostor akcelerátoru StarCube. Sdílená místnost pro začínající firmy účastnící se tohoto výběrového tříměsíčního programu nabídne i možnost pro nouzové přespání těm, kteří chtějí na svém projektu pracovat ve dne v noci. Autorem návrhu jsou architekti Petr Jakšík a Szymon Rozwałk.

Kromě toho láká JIC i na přednášku firmy Ysoft o tom, jak se jí podařilo z Brna expandovat do celého světa a stát se světovou dvojkou v řešení pro úsporný tisk. Vše zakončí panelová diskuze, v rámci ní se svěří šestice podnikatelů s tím, jaké kroky v podnikání by už znovu neudělali. Akce je zdarma, je ale třeba se na ni předem registrovat na stránkách openday.jic.cz.

„Máme za sebou přes jedenáct let zkušeností s tím, jak lidi podpořit v zakládání firem, které mění svět. Dnes za námi stojí více než stovka prověřených odborníků z praxe a naše a jejich zkušenosti a kontakty, jsou tím klíčovým, co firmám přinášíme. A právě to chceme v rámci Open Day JIC představit. Rádi s každým probereme, jak posunout kupředu právě jeho byznys,“ uvedl ředitel JIC Jiří Hudeček.

Budova INMEC je unikátní výzdobou zasedacích místností – každá z nich zachycuje příběh jednoho z historických jihomoravských podnikatelů. Šestnáct průkopníků obchodu a průmyslu si návštěvníci mohou prohlédnout i na velkoformátových grafikách na stěnách. Poznají tak budování byznysu na jižní Moravě od prvních manufaktur až po podniky jako Zbrojovka ve 20. století. Příběhy všech podnikatelů si mohou odnést domů v podobě unikátní brožury. Výběr osobností i zpracování jejich příběhů pro JIC zajistil profesor historie Dušan Uhlíř z Masarykovy univerzity.

Zdroj: TZ JIC

Obrázek: Petr Jakšík a Szymon Rozwałka

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz