Metalearners.cz přináší zábavné i efektivní učení

V předchozích měsících jste seznámili se vzdělávacími projekty v např. v oblasti angličtiny nebo meditací. Nyní vám přiblížíme tým Metalearners.cz, kteří za nimi stojí. Jak se tento tým lidí na stejné vlně dal dohromady a co dalšího chystá?

Co je vlastně projekt Metalearners.cz?
Projekt Metalearners.cz je online škola, která zastřešuje jen ty nejbláznivější lektory v Česku a na Slovensku. Lektory, kteří se nebojí bourat dogmata a zastaralá pravidla v zaprášeném vzdělávání. Učí veřejnost jinak, jednoduše a smysluplně.
Veškeré projekty pod Metalearners.cz aplikují tzv. metalearning – metody efektivního učení, které zahrnují nejnovější poznatky z neurovědy. To znamená, že víme, jak funguje mozek, a proto je veškerá výuka rozdělená do krátkých videí, které nejsou delší než pět až deset minut. Videa jsou převážně animovaná, takže studenti dokáží lépe udržet pozornost. Metody metalearningu též zahrnují aplikaci Paretovo pravidla 20/80 nebo techniky DiSSS od experimentátora a podnikatele Tima Ferrisse. Studenti se tak učí jen to nejdůležitější. V každém projektu se naučí těch nejdůležitějších 20 % látky, které je dostanou na 80 % experta a to za relativně krátkou dobu. Většinou se u nás studenti dovednost naučí za tři měsíce.
U Metalearners.cz se člověk naučí například: cizí jazyky, meditovat, a tedy snížit stres a zahlcenost v informační době, nebo se naučí změnit stravovací návyky, a tím se tak naučí jíst život. Projekty ale též zahrnují, jak si například zlepšit svůj imunitní systém, spánek a soustředěnost. Jak předejít chronickému stresu, depresím, únavě a syndromu vyhoření.

Kdo se na projektu podílel?
Na projektu se podílí spousta úžasných lidí. Jsme start-up, který se skládá z party ultramaratonců, mediků, biohackerů, lifehackerů a vědců, kteří věří v lepší Česko. Již dva roky pomáháme přes 20 000 studentům převzít zodpovědnost za své mentální a fyzické zdraví. V čele projektu jsou dva lidé. Veronika Jelínková a Honza Hovad. Založili projekt kvůli své vlastní potřebě. Online vzdělávání v zahraničí jim změnilo život. Proto se rozhodli, že přinesou kvalitní online vzdělávání i sem do České republiky.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Několik let jsme sledovali ty nejlepší atlety, experimentátory, life hackery a biohackery, kteří si sami dokázali vytrénovat na takovou úroveň, aby si udrželi pozornost v informační době, vnitřní klid a zdravé tělo. Většina z nich se učila právě již zmíněným metalearningem a tedy efektnivním učením. Není totiž potřeba pracovat, nebo se toho učit více. Naopak. Je třeba se učit a pracovat méně, ale chytře.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší ze všeho byla komunikace ven. Kolikrát jsme naprogramovali platformu, která byla sice úžasná, ale bohužel by ji konečný uživatel vůbec nepochopil nebo nevyužil. Propálili jsme spoustu času, peněz a energie nad stavěním raketoplánu. Jakmile jsme si ale uvědomili, že je potřeba vše dělat po malých krůčcích, že není potřeba stavět raketoplán, vše pak šlo samo.

Další velké rozhodnutí bylo, že si vše budeme financovat sami. Odmítli jsme tedy investory (samozřejmě mnoho jich také odmítlo nás) a rozhodli jsme se, že půjdeme cestou pomalého, ale za to svobodného vyrábění. Dnes jsme za toto rozhodnutí moc rádi.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Není to zas tak o nápadu. Je to o týmu, exekuci, procesu a vaší chuti a vytrvalosti. Pokud máte nápad, nenechávejte si ho pro sebe. Běžte s ním hned ven. Získávejte zpětnou vazbu a komunitu.

Na čem pracujete teď?
Tento rok vyrábíme několik dalších projektů. Jeden je cílený převážně na mladé lidi, na které je dnes velký tlak být úspěšnými a super produktivními. Tento projekt má pomoct těmto lidem, aby se naučili pracovat sami se sebou v informační době, velké konkurence a neustále se zrychlující společnosti. Projekt se jmenuje horpomalu.cz. Učíme v něm různé meditační a dýchací techniky na stres a zahlcenost, ale i jak si vybrat ten správný pracovní směr, který nám dá vnitřní klid a svobodu.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz