Bettermind.cz naučí meditovat i pomůže proti stresu

Bettermind.cz vás naučí meditovat online a to z pohodlí vašeho domova. V celém projektu se poznáte i další techniky, které vám pomohou pracovat lépe se stresem, zvládat paniku, úzkost nebo deprese. Jakým způsobem projekt vznikal a kdo za ním stojí?

Jakou formu jste zvolili pro online kurz Bettermind.cz?

Celý kurz má aktuálně 30 lekcí na 30 dnů. Každá taková lekce je buď animovaná nebo má formu audio nahrávky. V obou případech Vás každý den provedeme skrze konkrétní praktickou techniku, která Vám pomůže ve stresových situacích dnešní zrychlené doby. V projektu máme zavedený i model 1+1. To znamená, že každý kdo u nás zaplatí předplatné, zaplatí předplatné i někomu v tíživé životní situaci. Například naposledy jsme věnovali předplatné zdarma paní s Roztroušenou sklerózou.

Kdo se na projektu podílel?
Projekt založil před rokem Honza, který si prožil deset let intenzivních panických záchvatů. Během této doby se snažil vyřešit nejen problém svůj, ale pomoci i ostatním lidem, které negativně ovlivňuje právě některá z forem stresu. Celý projekt ale vznikl především pomocí našeho týmu pod záštitou hnutí metalearners.cz, online školy, která zastřešuje smysluplné vzdělávací projekty v ČR. Nejde ale nezmínit i desítky lidí z celého světa, kteří se problematice stresu, úzkostí, paniky a depresí věnují po celém světě. Právě ti nás inspirovali. Díky těmto úžasným lidem známe ty nejúdernější techniky a díky nim můžeme nyní pomáhat i ostatním lidem v ČR.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Nápad se zrodil defakto na zemi jedné čekárny fakultní nemocnice, kde si Honza prožil svůj poslední panický záchvat. Tenkrát mu po dlouhé zkušenosti došlo, že cesta českým zdravotnictvím nenabízí reálné řešení. Honza od té doby přečetl více než 700 bestsellerů z oblastí věnujících se nejenom práci se stresem. Během této doby začal pomáhat lidem skrze krátká videa, která všechny knihy v animované podobě sumarizovala na portálu YouTube (kanál metalearning_cz). Meditace a jím podobné techniky se staly natolik populární a požadované, že vznikl celý projekt Bettermind.cz.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší v projektu bylo komunikovat celou myšlenku. Slovo meditace je v ČR i nadále kontroverzní. My se snažíme vše prezentovat v moderní podobě podložené nejenom vědeckými studiemi, ale také zkušenostmi našich klientů. Nemusíte se tedy bát, že v projektu potkáte ezoterickou terminologii či praktiky. Snažíme se být co nejvíce kritičtí a objektivní.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Nebojte se realizovat i ty nejkontroverznější vize a vystoupit z davu. Mluvit pravdu. Je snadné říkat statusové věci typu, jsem ředitel velké nadnárodní společnost, máme obrat 100 milionů ročně. Často je smysluplnější přinést do svých projektů realitu – jsem doktor v IT, pracuji na velkých projektech, ke kterým jsem se dostal skrze panické záchvaty a úzkosti, které souvisely s mým velkým zatížením. Toto je náš projekt, náš život. Tím i pomáháme ostatním lidem okolo nás, nic nepřikrášlujeme, ale reálně pomáháme.

Na čem pracujete teď?
V Bettermind.cz neustále rozšiřujeme techniky, které mají největší impakt na mentální a fyzické zdraví našich studentů. V neposlední řadě také hledáme ty, kteří jsou ve vážné životní situaci a kterým můžeme zcela zdarma pomoci.

TIP: Podívejte se i na doplňky stravy proti stresu a nervozitě.

Děkujeme za odpovědi a ať se daří kurz dále obohacovat.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz