Představujeme projekt prectime.cz, výuku cizích jazyků online za 3 měsíce

O prázdninách jsou cizí jazyky obvzláště aktuální. Právě proto by vás mohl inspirovat projekt prectime.cz, který zábavnou formou učí dorozumět se v angličtině a němčině. Na otázky ke vzniku vzdělávacího projektu odpovídala Veronika Jelínková.

Co přináší projekt prectime.cz?
V prectime.cz vyučujeme cizí jazyky online a to za 3 měsíce. Aktuálně se jedná o angličtinu, němčinu a brzy i španělštinu. Naší vizí je vyučovat cizí jazyk opravdu prakticky. Neučit se jazyk jako ve škole mnoho let s tím, že získám certifikát, ale nebudu umět jazyk reálně použít. V prectime.cz jazyk používáte již od prvního týdne a konverzujete s rodilými mluvčími. Na každý den máte připravenou lekci na 5-10 minut, která je kreslená a díky tomu i snadná na pochopení. To ale není vše. Náš systém analyzuje výpočty více než 30 000 cizojazyčných knih a vyhledává v nich to, co je opravdu důležité. S těmito analýzami mohou pracovat i uživatelé naší platformy. Od zrodu a spuštění projektu před necelými dvěma lety máme aktuálně více než 16 000 studentů a nadále raketově rosteme.

Kdo se na projektu podílel?
Celý projekt stojí na týmu úžasných lidí, kteří mají stejnou vizi. Vyučovat zábavně, efektivně a hlavně prakticky. V čele projektu stojí Honza Hovad, který vystudoval doktorát v IT a namísto práce pro velké společnosti zvolil cestu propagace efektivního učení skrze smysluplné online vzdělávání. V projektu máme celou řadu skvělých lidí, programátory, grafiky, odborníky na cizí jazyky, skvělou účetní a celou řadu věrných fanoušků, kteří do rodiny patří také.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
V kontaktu s cizím jazykem jsme byli všichni v týmu už od dětství. Například Honza, zakladatel projektu, trávil v zahraničí čas již od svých 6ti let. O to více nám přišlo přirozené cizí jazyk používat prakticky, komunikovat, nebiflovat se roky gramatiku, ale jazykem opravdu žít. Ve školách jsme však viděli zpravidla opak a rozhodli se tento starý mechanismus změnit.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo a stále občas je překonat své strachy, ať už jsou jakékoliv. Například strach z vedení firmy, papírování, zaměstnávání, zákonů či nových výzev. Zároveň je to ale to nejlepší, protože se člověk neustále učí novým věcem a posouvá si hranici své komfortní zóny.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Pokud řešíte nějaký problém, neřešte ho jen sami sobě, vyřešte ho plošně i ostatním, kteří potřebují pomoci. Celou cestu si hlavně užijte. Bude určitě plná chyb. Z těch se ale mnoho naučíte.

Na čem pracujete teď?
V prectime.cz se aktuálně připravujeme na spuštění již třetího plně animovaného kurzu. Bude jím španělština. Zároveň ale připravujeme ke spuštění platformu i na zahraničních trzích.

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se prectime.cz daří dále rozšiřovat.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz