Mistrovství světa v yoyování poprvé v Praze

 Mistrovství světa v yoyování poprvé v Praze

Před rokem jsem informovali o projektu Slusny.net a o souvislosti kreativity a yoyování. Všichni nadšenci do tohoto sportu se mohou těšit na první mistrovství světa v ČR.

V pražském divadle Archa se bude od 7. do 9. srpna konat Mistrovství sveta v yoyování. Světové mistrovství je nejrespektovanejší událostí na poli moderního yoyování a každoročne jej navštíví okolo tisíce úcastníku a fanoušků.
Od svého založení pred 13 lety se konalo pouze na Floridě. České yoyo asociaci (CYA), neziskové organizaci, která
akci porádá, se po nekolikaletém úsilí konecne podařilo přesunout tuto soutěž do Prahy. Čeští yoyeri patří do světové špicky a o prestižní titul mistra světa se utkají se soutežícími z Ameriky, Japonska, Brazílie, Mexika, Singapuru a dalších zemí.

Dostupnejší bude také pro mnoho nadšenců z evropských a asijských zemí, pro které byla cesta do USA z různých důvodu nemožná. Jan Kordovský, předseda CYA, vysvětluje princip yoyvání: „Díky kuličkovému ložisku, které je vložené do středu yoya, je možné dělat pomocí provázku triky, které se postupně skládají do sestav. Vítěze pak určí odborná, mezinárodní porota, která vystoupení oboduje podle kvality provedení a obtížnosti jednotlivých triků.“

Stále se přidávají noví zájemci o tento sport a česká komunita se rozrostla natolik, že CYA se stala jedním ze zakládajících clenu Mezinárodní yoyo federace, která Mistrovství sveta oficiálne zaštituje.

Zdroj: TZ

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz