Moje dílna: V naší kavárně tvoříme i vytváříme přátelství

 Moje dílna: V naší kavárně tvoříme i vytváříme přátelství

Projekt Moje dílna kombinuje kavárnu, místo pro setkávání i dílnu. Moje dílna je místem, kam se každý může vracet a rozvíjet svou tvořivost i navazovat nová přátelství. Na dotazy týkající se projektu odpovídala Zuzana Kubíčková.

 

O čem váš projekt je?
Projekt Moje dílna kombinuje výtvarnou dílnu a nekuřáckou domácí kavárničku. Ve výtvarné dílně probíhají nejrůznější výtvarné kurzy pro děti a dospělé. Tvoříme z keramiky (jsme plně vybavená keramická dílna), ovčí vlny, tvoříme suché dekorace – například věnce a vazby ze sena, obilí, levandule atp., dále výroba šperků, korálkování, šité brože, drátkování, mozaika, dekupáž, scrapbooking a další.
Organizujeme výtvarné kurzy každý den, od září začínáme se semestrálními kurzy. Organizujeme team buildingy, večírky, oslavy narozenin pro děti i dospělé, rozlučky se svobodou atp.
V dílně je možné volně tvořit kdykoliv během otevírací doby – vyrábět z keramické hlíny, malovat na hotové keramické výrobky, šít brože, drátkovat, plstit. Máme vždy všechen materiál, návštěvníci si nic nenosí. Naší cílovou skupinou jsou zejména ženy v produktivním věku a rodiny s dětmi.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Koncept jsme vyvinuly s kamarádkou Martinou Moličovou, která podobnou dílnu s názvem Tvoje dílna otevřela nedávno v Pardubicích. Dílny fungují odděleně, ale podporujeme se a spolupracujeme.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Chybělo nám, jako ženám, které chodí do práce a nemohou pravidelně navštěvovat výtvarné kurzy, výtvarné vyžití. Pokud chcete tvořit, materiál a nářadí je často nákladné, musíte se technice věnovat, naučit se ji a najít pro materiál a tvorbu doma místo. Často je to nemožné. Například keramika je velmi krásná, ale „špinavá“ práce a tvořit doma je dosti problematické. V kurzech se navíc vytváří komunitky a přátelství, což je také velmi podstatné.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Pro mě bylo nejtěžší vše propočítat a nastavit ceny. Také příprava na otevření a komunikace s úřady. Dále si zvykám na roli zaměstnavatele, orientace v zákonech a vyhláškách je opravdový oříšek.

Co byste doporučila ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Myslím, že nejdůležitější pro podnikání je najít svoji vášeň. Pokud podnikáte s vášní, dokážete překonat počáteční trable, neúspěchy i potenciální ztráty. Vášeň je to, co vás žene dopředu a čím můžete motivovat i další lidi. Nadšení a energie lidi přitahuje a ty správné v podnikání potřebujete.

Teď pracujeme na tom, abychom získali co nejvíce hlasů v soutěži Rozjezdy roku. Podařilo se nám zvítězit v krajském kole a v celostátním, do kterého jsme postoupili, už rozhodují hlasy lidí. Můžete nás také podpořit na www.rozjezdyroku.cz/hlasovani – máme č.13. Získali bychom tím penízky pro další rozvoj dílny. Pracujeme také na semestrálních kurzech, které od září otevíráme. A sníme o další pobočce a případných smluvních pobočkách.

Děkuji a přeji, ať se projektu daří.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz