Nápady na podnikání 14: zavlažovací technika, taxi pro těhotné a šála proti nachlazení

 Nápady na podnikání 14: zavlažovací technika, taxi pro těhotné a šála proti nachlazení

V další várce nápadů na podnikání se podíváme do různých kontinentů. Představíme si nápady vzniklé v Egyptě, Švédsku nebo Tokiu.

Taxi jen pro těhotné ženy

Porodní asistentky začaly spolupracovat s japonskými taxi službami a vznikla z toho speciální služba Sankyu, kterou poskytuje tokyjská taxi společnost Furusato Kotsu. Název Sankyu kombinuje japonské slovo pro pomoc a porod. Řidiči jsou porodními asistentkami vyškoleni a auta jsou vybavena těhotenskými balíčky obsahujícími ručníky a další potřebný materiál. Tento nápad nejen uvolní obsazenosti sanitek, sníží také jejich provozní náklady a povede k expanzi v předporodní a porodní oblasti.

Nový způsob zavlažování

Egyptská společnost Clayola přišla s novým způsobem zavlažování. Jedná se o hliněné hrnce ve tvaru kuželu, které jsou vloženy do země v blízkosti rostlin. Pomocí jejich gravitace se v daný čas uvolní potřebné množství vody. Hrnce obsahují dvě hadice pro napojení na vodu a vrchní prosklená část zabraňuje vniknutí vody odpařením.

Zdravotní šála

V chladných měsících ve vzduchu létá mnoho choroboplodných zárodků a všichni chceme předejít chřipkám a dalším infekčním onemocněním. Papírové chirurgické masky nás ochrání, ale ruku na srdce, kdo s tím vyjde ven? Švédská společnost Ultramare přišla s novinkou, s elegantními černými šátky. Jsou vyrobeny speciální filtrační technologií. Výrobce už s tím má zkušenosti, protože vyrábí vzduchové filtry pro nemocnice.

 

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz