Představujeme startup HandMadeForSell: Tržiště s rukodělnými produkty pro kreativní lidi

 Představujeme startup HandMadeForSell: Tržiště s rukodělnými produkty pro kreativní lidi

Petr Kuchyňka se pro svůj projekt HandMadeForSell inspiroval v zahraničí. Jedná se o mezinárodní tržiště handmade výrobků. K jaho portálu jsme mo položili pár otázek.

O čem váš projekt je?
Projekt HandMadeForSell se specializuje na handmade a vintage produkty, které vyrábí lidé, kteří se výrobou handmade produktů živí nebo to mají jako přivýdělek. Na portálu si mohou zdarma založit obchod, kde každému prodejci dáme do začátku bonus 500,-Kč (20€), protože víme, že podpora z naší strany je důležitá a prosazení značky a jména je těžké a ve světě ani nemluvě. Dalším skvělým aspektem je to, že naše provize za prodej činí jen 5% z prodaného zboží s tím, že prodejce může, v případě zájmu prodávat do celého světa.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišel?
Nápad na celosvětový handmade portál mne napadl v Paříži, kam jsem jel na výstavu Maison & Objects. Zde jsem narazil na spoustu šikovných designérů a lidí, kteří právě nabízeli handmade produkty. Osobně jsem si zakoupil nádherné kožené pouzdro ke krbu, které mělo uvnitř schované zápalky a kusy novin. Po cestě zpět jsem začal přemýšlet, jak mohu udělat to, aby si tento sortiment mohli zakoupit další lidé. Ale přímo od výrobce, aby se tak snížili marže a nemuselo se zboží překupovat a tím aby bylo dostupnější. Tak jsem začal tvořit myšlenkovou mapu, jak bych chtěl, aby portál fungoval a jaké funkce by měl mít. Momentálně se mi podařilo myšlenkovou mapu přeměnit do planety, kde každá interakce na sebe navazuje.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Do týmu, toto je záludná otázka, pokud vezmeme v potaz, že projekt se dělá po druhé. První verze vyšla v roce 2014, kde projekt dělala jedna firma, ale díky nezkušenosti se portál nedal dodělat. Spolupráci jsme s touto firmou ukončili a já začal hledat přímo programátory a grafiky, kteří by se k mému projektu hodili a kteří by jej chápali a měli stejnou vizi jako já.
A povedlo se. Dne 19. 8. 2015 jsme portál znovu spustili a prodejci a výrobci handmade produktů již mohou prodávat a nabízet své zboží. Nyní máme 5-ti členný tým, když nepočítám administrátory a překladatele.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší bylo a je být trpělivý. Protože u každého podnikaní to chce čas, aby byl projekt úspěšný.

Na čem pracujete teď?
Napíšu, jak pracujeme jako celý tým, protože já osobně dělám vlastně vše, tedy kromě programování 🙂
Vývoj: Momentálně pracuje na přidávání dalších funkcí, jak pro prodejce tak pro nakupující.
Seo: Linkbuilding a budování zpětných odkazů.
Grafik: Návrhy dalších stránek, které čekají na zpracování
Překlad: Překlady do ENG, DE verze. Anglická verze se má spustit nejpozději na konci měsíce.
Je toho ještě spousta dalších úprav, ale celkově tým spolupracuje což je nejlepší. Protože, pokud by nespolupracoval, tak by to stále zůstávalo v jednom bodu a nikam se to nepohnulo.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Vše si dobře naplánovat a mít jasný cíl a toho se držet. Ať se jedná o vytvoření e-shopu nebo otevření kamenného obchodu. Dalším velkým faktorem je mít schopný tým, který vám bude rozumět, pokud na to nejste samotní.

Děkuji za odpovědi a přejeme, ať se portál daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz