Nejnovější trendy v inovacích představí Týden inovací

 Nejnovější trendy v inovacích představí Týden inovací

Blíží se Týden inovací 2016: největší událost roku zaměřená na inovace, moderní technologie, umělou inteligenci a koncept chytrých měst.


Týden inovací se uskuteční ve dnech 23. – 29. května 2016 s cílem seznámit firmy, města a také širší veřejnosti s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií, propagovat české inovace a představit možnosti jejich využití v běžném životě.
Během celého Týdne inovací se uskuteční více než 30 událostí po celé České republice a vrcholem Týdne inovací se stane dvoudenní událost “Inovace na vlnách” v pražské Cargo Gallery, jejíž součástí bude jak odborná konference na téma inovace, moderní technologie a koncept chytrých měst, tak první pražský Nanoden. „Návštěvníci si budou moct nechat bezbolestně vyhladit vrásky pomocí nového nanoproduktu od firmy Nafigate a prohlédnout si auto celkově ošetřené nanotechnologiemi,” láká k návštěvě sobotního Nanodne Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Mezi dalšími událostmi lze najít např. FuckUp Night Prague Vol. VIII – Innovations Special, jedinečný večer zaměřený na slepé uličky všech vynálezců, inovátorů a Cimrmanů, přednášku IMECS organizovanou VŠE v Praze s řečníky z Německa, Velké Británie, Finska, Švýcarska či Belgie, Asia Innovation Forum konané v prostorách pražského Impact Hubu či seminář zaměřený na téma patentů a ochrany duševního vlastnictví.

Páteční konference představí současné trendy v oblasti inovací a moderních technologií, příklady jejich využití v běžném životě a zajímavé projekty a koncepty chytrých měst, které již fungují v ČR nebo zahraničí. Již brzy budou odtajněna jména zahraničních řečníků, z českých osobností se návštěvníci mohou těšit na osobnosti jako Jiří Kůs, Karel Janeček, Liliana Berezkinová, Juraj Atlas, Tomáš Studeník, Jan Vraný, Filip Doušek či Jan John. Počet míst je omezen, vstup na konferenci je možné zakoupit zde, až do konce dubna navíc se slevou 20%.

Týden inovací se koná pod záštitou Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, Adriany Krnáčové, primátorky hlavního města Prahy a Velvyslanectví USA. Událost podpořila také řada partnerů a osobností mezi jinými Zastoupení Evropské komise v Praze, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Úřad pro průmyslové vlastnictví, Czech China Entrepreneurs Forum, Česko-německá obchodní a průmyslová komora, Velvyslanectví Nizozemského království či CEO Google Czech Republic and Slovakia Taťána le Moigne, která se stala patronkou Týdne inovací: „Češi jsou národem kutilů, vynálezců, inženýrů, řemeslníků. Přišel čas to trochu prodat do světa. Díky internetu to nikdy dříve nebylo snazší. Pojďme už konečně sbírat olympijské medaile nejen za sport, ale i za inovace! Jsem ráda, že český Google je u toho a držím palce všem, které baví posouvat svět kupředu.“

Organizátorem Týdne inovací 2016 je European Leadership & Academic Institute (ELAI), který se zaměřuje na vzdělávací aktivity, podporuje rozvoj startupů a organizuje český Global Entrepreneurship Week, neboli Týden podnikání, který je největší celosvětovou událostí na podporu podnikání. „Svět se čím dál více zrychluje a kdo nenaskočí na vlak nových inovací již nyní, velmi těžko bude náskok jiných dohánět.

Více informací o Týdnu inovací lze nalézt na webových stránkách http://www.tydeninovaci2016.cz.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz