Největší světová událost na podporu podnikání opět v ČR

 Největší světová událost na podporu podnikání opět v ČR

Druhý ročník týdne na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week (GEW) odstartuje již za měsíc. Od 17. do 23. listopadu proběhne nejen v Praze, v Brně a v Ostravě řada přednášek, besed a workshopů. Jejich prostřednictvím chtějí organizátoři naplnit poslání GEW, tedy podpořit začínající i stávající podnikatele a startupy a posílit globální ekonomický růst.

Akcí, které zaštiťuje European Leadership & Academic Institute (ELAI), se mimo jiné zúčastní ministr financí Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Leitmotivem letošního ročníku GEW je odstraňování bariér v podnikání v České republice: „Rádi bychom, aby na toto téma proběhl dialog mezi státním a soukromým sektorem, který by se zaměřil na překážky, s nimiž musejí české firmy bojovat a denně je překonávat,“ vysvětluje zakladatel institutu ELAI Lukáš Sedláček a doplňuje: „Protože GEW prezentuje podnikání jako životní styl, chceme také zvýšit prestiž a renomé českých podnikatelů.“

Tři hlavní cíle letošního GEW:

– Odstraňovat bariéry v podnikání zprostředkováním dialogu mezi státním a soukromým sektorem
– Iniciovat zapojení kreativního a podnikatelského myšlení do vzdělávacího systému ČR
– Motivovat k podnikání všechny věkové skupiny medializací méně známých nadějných českých firem

Program GEW 2014 zahájí půldenní konference s názvem Podpora podnikatelského myšlení v českém vzdělávacím systému, kterou uvede ministr financí Andrej Babiš. Na půdě pražské VŠE bude následovat panelová diskuze se začínajícími podnikateli z řad studentů. Každý večer jsou všichni zváni na promítání filmů s tematikou podnikání a na neformální networking. Pozornost si jistě zaslouží i akce Art Meets Business, která chce podpořit spolupráci mezi nadějnými českými umělci a podnikatelským sektorem. Setkání úspěšných začínajících podnikatelů s matadory českého byznysu a vyhlášení vítězů vybraných TOP 10 nejnadějnějších českých firem a startupů proběhne na slavnostní večeři ve Villa Richter. Vrcholem letošního GEW bude konference Odstraňování bariér v podnikání, v jejímž panelu zasedne ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz