O startupech a inkubátorech ve Wayře

 O startupech a inkubátorech ve Wayře

Agentura CzechInvest pořádá dne 17. 9. 2014 od 14 hodin v prostorách inkubátoru Wayra závěrečnou konferenci projektu CzechAccelerator 2011–2014. Konference se zahraničními hosty bude příležitostí pro diskusi nad otázkami podpory start-upů, inkubátorů a akcelerátorů. Jsou nezbytné? Mají smysl? Co tři roky trvající projekt skutečně přinesl zúčastněným firmám? A bude CzechInvest podporovat nadějné začínající firmy i v budoucnu?

Na konferenci budou vyhlášeny nejúspěšnější firmy, které se projektu CzechAccelerator v průběhu minulých let účastnily a které dokázaly využít příležitosti a prosadit své myšlenky a ideje v globálním světě plném dravé konkurence,“ říká Ing. Ondřej Votruba, který je pověřen řízením agentury CzechInvest a dodává: „Součástí konference bude také nastínění dalších kroků a projektů, které má agentura CzechInvest v rámci podpory podnikání nadějných, inovativních firem, v plánu pro dalších několik let.“

Na konferenci zazní nejen zajímavé zkušenosti a příběhy firem, které se zúčastnily projektu, ale se svými postřehy se podělí také zástupci institucí pomáhající formovat plodné prostředí pro nezbytný rozvoj inovativních firem. O své poznatky se podělí zahraniční hosté, kteří s projektem CzechAccelerator 2011–2014 spolupracovali od počátku. Alfredo Coppola, CEO inkubátoru US MAC ze Silicon Valley má více než 20 let zkušeností v oblasti managementu a rozvoje podnikání v IT sektoru a za svou kariéru mentoroval 150 začínajících technologických společností. Dalším významným hostem je Christa Bleyleben, ředitelka společnosti MassGlobal Partners, která v Bostonu pomáhala rozjet podnikání českým firmám. Mezi diskutujícími se objeví Lenka Kučerová z inkubátoru Wayra, Jiří Beneš z investiční společnosti 3TS Capital Partners nebo Jaroslav Gergič ze společnosti GoodData. Nebudou chybět samotní účastníci projektu, kteří se přijdou podělit o své dojmy a zkušenosti, které jim pobyt ve špičkových zahraničních inkubátorech a akcelerátorech přinesl. Konferencí bude provázet novinář Vojta Bednář. Akce je určena pouze registrovaným účastníkům.

Volně přístupný seminář CzechAccelerator se bude konat 16. září 2014 od 13 hodin v coworkingovém centru v Hradci Králové. Kromě zahraničních hostů tu vystoupí i Pavel Röder z firmy Click and Study, která získala v Singapuru milionovou investici. O zkušenosti se podělí také místní úspěšné firmy a start-upy. 18. a 19. září se bude CzechAccelerator prezentovat v Ostravě na konferenci StartUp Harvest.

Závěrečná konference projektu se uskuteční v inspirativním prostředí inkubátoru Wayra na Václavském náměstí.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz