Otevřené dveře v MeetFactory: Jak propagovat současné umění jinak

Veřejný dům je unikátní možnost, jak nahlédnout do všech koutů MeetFactory a zakusit živé umění všemi smysly. Smíchovské umělecké centrum touto provokativní formou propaguje svoji činnost. Kromě koncertu WWW můžete navštívit galerie, ateliéry umělců, divadelní hru či instalaci Krištofa Kintery.

Veřejný dům No. 4 s podtitulem Doba úpadku je další z uměleckých večírků, který přináší vzrušení na kulturní scéně a propojí naše dramaturgické linie. Budete proplouvat prostorem a vaše smysly bude atakovat výtvarné umění, hudba, divadlo, umělci našeho rezidenčního programu, apokalyptický film i dech beroucí performance.

Projekt Veřejných domů má za cíl zprostředkovat originální formou současné umění široké veřejnosti a prostřednictvím neotřelé dramaturgie propagovat činnost MeetFactory. Provedeme návštěvníky po prostorách naší továrny a dáme zakusit unikátnímu pocitu noci v typickém brownfieldu, prostoru, který pozbyl svůj původní záměr a našel využití nové.

V rámci večera bude možné navštívit galerie i ateliéry rezidenčních umělců, poslechnout si koncert WWW společně s Pavlem Fajtem či shlédnout divadelní představení nebo film Mad Max. Máme připravené tématické doplňkové performance či instalace.

Hudba: WWW Neurobeat + Fajt

Otevřené ateliéry rezidentů: Tom Kotík, Oscar de Carmen, Martinka Bobríková, Matěj Al-Ali, Jarmila Mitríková, Ivan Izquerdo, Dávid Demjanovič, Viktor Valášek, Tomáš Moravec, Piotr Lakomy

Film room: Mad Max

Výstava: Galerie MeetFactory: Kruhové zříceniny – výstavní projekt francouzského kurátora a kritika Jean-Marc Avrilla, Galerie Kostka: Vojtěch Maša – Nobelova cena

Performance: David Helán, Linda Mikolášková

Instalace: Krištof Kintera

Divadlo: Aleš Čermák, Jana Pidrmanová

Veřejný dům v MeetFactory je večerem překvapivých setkání, exkurzí do labyrintu současné kulturní scény i nezapomenutelným večírkem. Stejně jako u předešlých akcí uvítáme kreativní dresscode. Vstupné je zdarma.

MeetFactory, Veřejný dům, sobota 5. dubna 2014 od 19:00 hodin.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz