Představujeme projekt: Little Green

 Představujeme projekt: Little Green

Social impact awards je mezinárodní soutěží inovativních projektů s pozitivním dopadem na společnost. V současné době probíhá 2. kolo a v ČR soutěží 12. finalistů. Představujeme vám jednoho z nich. Dvojice zakladatelů prodává ve svém e-shopu designové láhve na nápoje, aby podpořili ekologickou konzumaci vody.

O čem váš projekt je?

Jsme mladá společnost, která vznikla před půlrokem na Vysoké škole ekonomické v Praze při řešení problému spotřeby 1200 plastových láhví za rok v každé české domácnosti. Začali jsme uvažovat, jak normální česká rodina funguje, co pije, atd. Zjistili jsme, že spousta lidí pouze ze zvyku kupuje a platí za balenou vodu, i když kohoutková voda u nich doma je stejně kvalitní a přibližně 100 x levnější. Navíc lidé nosí láhve z obchodu domů, poté z domu do práce nebo do školy a někdy i zpět domů. Z tohoto důvodu jsme založili internetový obchod pod značkou Little Green, kde se snažíme nabízet zákazníkům designové láhve na nápoje, které mohou opakovaně používat a kdykoliv během dne si doplnit kohoutkovou vodu, kávu nebo čaj.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Problém nákupu vody v plastových láhvích nás dlouhodobě trápil. Z tohoto důvodu jsme připravili školní projekt, který jsme následně zrealizovali.
Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Spojit internetový prodej spolu s osvětovými aktivitami týkajících se životního prostředí. Málo zkušeností a silná konkurence na trhu.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Vytrvalost a nenechat se odradit prvními neúspěchy.

Do čeho se pustíte teď?

Ještě do širší osvětové kampaně týkající se tohoto společenského problému a rozšíření produktové řady o další zajímavé produkty.

Pro jednotlivé projekty můžete hlasovat na webu Social impact awards. Vyhlášení výsledků se uskuteční již 13.5.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz