Představujeme projekt: Timebanking

 Představujeme projekt: Timebanking

Social impact awards je mezinárodní soutěží inovativních projektů s pozitivním dopadem na společnost. V současné době probíhá 2. kolo a v ČR soutěží 12. finalistů. Představujeme vám jednoho z nich. Je založený na alternativních měnách a nazývá se Timebanking.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?

Náš tým se skládá ze tří studentů, z Karlovy Univerzity a UNYPu.

O čem váš projekt je?

TimeBanking je o tom že by si lidé místo peněz vyměňovali služby za jakousi virtuální měnu, timekredity. Na rozdíl od peněz tento způsob výměny pomáhá vytvářet pozitivní vztahy mezi členy komunity, a mění placenou službu v vzájemnou výpomoc.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Zajímali nás alternativní měny a přišli jsme s tímto nápadem.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Docela těžké bylo vyřešit detailnější věci, jako např. zda povolit kupování timekreditů za peníze, co dělat s lidmi co dluží hodně lidem a nechtějí poskytovat služby a jak bojovat s inflací. Nepochybně hodně věcí se objeví během provozu a budeme se snažit to vyřešit efektivně a co nejrychleji.

Co byste doporučili ostatní, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Doporučili bychom jim důkladně tento nápad probrat a ujistit se že jsou ochotni v něm pokračovat. Jakmile se ale někdo pro něco definitivně rozhodne měl by odhodit pochybnosti a ponořit se do toho úplně.

Do čeho se pustíte teď?

Zatím se soustředíme na náš projekt, jsme teprve na začátku a čeká nás hodně práce, ale určitě se nehodláme u toho zastavit a budeme dál pracovat. Co přesně bude dál zatím nevíme ale musí to být originální, zajímavé a prospěšné pro společnost.

Pro jednotlivé projekty můžete hlasovat na webu Social impact awards. Vyhlášení výsledků se uskuteční již 13.5.

 

Related post

1 Comment

Leave a Reply

MámNapad.cz