Představujeme startup Czevitrum: Designové osvětlení s tradičním českými kořeny

Česká sklářská tradice sahá hluboko do historie. Navázat na ní se rozhodl tým okolo Vlastimila Janeckého, který vyrábí moderní designová osvětlení. K jejich projektu jsme jim položili pár otázek.

Co je projekt Czevitrum?
Náš projekt Czevitrum se zabývá výrobou designového osvětlení a interiérových doplňků ze skla. Naší snahou je nabídnout zákazníkovi výjimečný a moderní design, který má však kořeny v tradiční české sklářské výrobě. Celý koncept Czevitrum je pak zasazen do myšlenky „smart design“, tedy něčeho chytrého, vtipného a jednoduchého. Usilujeme o to, aby se Czevitrum v dlouhodobém horizontu stalo jedním ze symbolů moderního českého sklářství.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
Czevitrum jsem na začátku zakládal s dvěma kamarády. Za dobu zhruba dvou a půl roku jsme si vybudovali tým zhruba pěti spolupracovníků ze všech pro nás potřebných odvětví. Při samotné výrobě spolupracujeme s nejlepšími sklářskými výtvarníky a umělci.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Dnešní podoba Czevitra je velmi odlišná od prvotního podnikatelského záměru. Z mých kolegů jsem měl díky rodině ke sklářství nejblíže já, takže základní myšlenka přišla ode mne. Společným úsilím se pak projekt přirozeně vyvíjel až do dnešní podoby.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Samotná příprava byla paradoxně relativně snadná, jediná výjimka, která vlastně trvá dodnes, je časová náročnost projektu. Jelikož se náš projekt rozrůstá, tak je klíčové správné načasování rozhodnutí a dobré plánování.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Zaprvé si velmi dobře rozmyslet, co je bude nejvíce bavit, vypracovat si k tomu opravdu kvalitní businessplán s proveditelností projektu a pustit se do toho. Někdy není také od věci uvědomit si, jak se asi změní jejich každodenní život, jelikož většina projektů vyžaduje maximální nasazení.

Na čem pracujete teď?
Momentálně rozšiřujeme náš sortiment Dining Accessories a zabýváme se novými možnostmi využití LED osvětlení v rámci konceptů „chytrých domácností“.

Děkujeme a přejeme, ať se Czevitrum daří dále rozvíjet.

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz