Představujeme startup SilverJobs, Pracovní portál pro padesátníky

 Představujeme startup SilverJobs, Pracovní portál pro padesátníky

Získat práci po padesátce někdy bývá problém. Tento fakt si uvědomily Anna Humlová a Míša Stránská a rozhodly se, že s tím něco udělají. Pro tuto cílovou skupinu vytvořily pracovní portál SilverJobs a nyní pracují na jeho rozvoji.

O čem váš projekt je?
Projekt SilverJobs chce usnadnit hledání práce uchazečům, kterým je více jak 50 let. Bohužel je na trhu práce tato věková skupina často diskriminována, přestože se jedná o velmi zkušené a loajální pracovníky. Na našich stránkách plánujeme zveřejňovat společnosti, které mají zájem o starší pracovníky. Každá společnost, která má se seniorními kolegy dobré zkušenosti a chce takovým uchazečům nabídnout práci, má u nás možnost bezplatné firemní prezentace včetně nabídky volných pracovních pozic.
Naším cílem je, abychom umožnili seniorním pracovníkům najít práci, aniž by museli čelit předsudkům ze strany personalistů. Naše vize je platforma pro 50plus, kde si návštěvníci budou moci nejen najít potenciální zaměstnavatele, ale i přečíst příběhy ostatních padesátníků, dozvědět se o různých programech na podporu zaměstnanosti v jejich regionu, vyhledat kurzy angličtiny pro padesátníky.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?
V týmu jsme dvě kamarádky. Ale podporuje nás naše okolí, máme kamarády, kteří pracují v PR nebo jsou personalisté, online marketéři a podobně.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Inspirovali nás naši rodiče, kterým je nad padesát, jsou nebo do nedávna byli zaměstnaní a stále aktivně sportují, používají chytré telefony, cestují.. Přišlo nám nefér, že jsou na trhu práce diskriminováni jenom proto, že neodpovídají profilu „ambiciózní mladý manažer – třicátník“.

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší asi bylo se do toho doopravdy pustit. Nápad jsem v hlavě nosila několik měsíců, ale až kamarádka Míša mě popostrčila, že proč do toho vlastně nejít? Pak jsem shodou náhod dostala šanci během konference TED prezentovat nápad v soutěži pod hlavičkou T-Mobile Rozjezdy a získala jsem cenu diváků. Tam jsem si finálně řekla, že ano, jdeme do toho.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
Mluvte o tom! Jedině tak získáte prvotní zpětnou vazbu od lidí, kteří vás znají a upřímně vám řeknou, jestli jim to přijde zajímavé. A když už o tom budete mluvit, je to takový malý závazek, že s tím něco uděláte. A potom, fakt je hodně důležitý váš tým!

Na čem pracujete teď?
Teď pracujeme hlavně na tom, aby se o nás lidé dozvěděli a firmy souhlasily s webovou prezentací. Schůzky máme naplánované, takže se na ně připravujeme a těšíme se!

Děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se vám vaši vizi podaří naplnit.

Related post

1 Comment

  • Realizoval jsem tento projekt v programu OPPA v Praze
    pokud by jste měli zájem se sejít a popovídat tak mohu sdělit mnoho zkušeností z praxe a možná i nějak spojit síly. Vykonávám tuto práci poslední 4 měsíce jako charitu a zájemců i firem se stále hlásí dost
    s pozdravem Ludek Vostry
    773 307 102

Leave a Reply

MámNapad.cz