Přihlašte svůj nápad na inovaci v hospodaření s vodou do soutěže

 Přihlašte svůj nápad na inovaci v hospodaření s vodou do soutěže

Vysokoškoláci, kteří chtějí pomoci lépe zacházet s vodou, mohou přihlásit své nápady do studentské soutěže „Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou“. Podle pravidel soutěže by měli navrhnout, jak omezit plýtvání vodou, jak ji šetrně čistit a znovu využívat nebo umožnit její přirozené zasakování v městech i krajině. Nejlepší projekty získají finanční odměny ve výši až 30 tisíc korun.

Přihlášené projekty by se měly zabývat odpovědným hospodařením s vodou v jedné ze dvou kategorií – město a krajina nebo budova a technologie. „Míst, kde by se mělo začít lépe nakládat s vodou, je v naší zemi mnoho – od jednotlivých domácností, přes veřejné i průmyslové budovy až po rozsáhlá území v zemědělské krajině. A tak se studenti mohou zaměřit například na recyklaci šedé vody, efektivní využití dešťové vody, obnovu prostředí kolem řek nebo třeba snížení spotřeby vody ve výrobním procesu,“ říká koordinátorka soutěže Zuzana Šeptunová z Nadace Partnerství.

Soutěže se mohou zúčastnit týmy složené z 1 až 3 členů. Je možné přihlásit rozpracované návrhy, stejně jako bakalářské a diplomové práce nebo již uskutečněné projekty. Kromě stávajících studentů je soutěž přístupná také čerstvým absolventům, kteří školu ukončili v roce 2014. Soutěž proběhne dvoukolově a ve finále vysokoškoláci představí své nápady odborné porotě. Ta v každé kategorii vybere tři nejlepší projekty, které získají finanční odměny ve výši 5, 10 a 30 tisíc korun. Vítězné projekty Nadace Partnerství zveřejní 26. března 2015 u příležitosti Světového dne vody.

Uzávěrka přihlášek do soutěže, kterou již po třetí vyhlašuje Nadace Partnerství, je 12. února 2015. Podrobnější informace jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

Zdroj: TZ organizátora

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz