Projekt Lepší místo má novou apliaci i webové stránky

Projekt Lepší místo umožňuje nahlásit příslušným orgánům místa v našem okolí, která bychom chtěli zlepšit. Může se jednat o rozbité hřiště, chybějící přechod nebo nepovolenou skládku. Projekt jsme představili formou rozhovoru již zařijovém článku. Nyní Lepší místo přichází s novým upraveným webem a novou mobilní aplikací. „Aplikace zatím plně funguje v Kolíně. Jsme rádi, že radnice ve službě vidí efektivní nástroj komunikace s občany,“ říká Jiří Rozvařil z občanského sdružení Lepší místo.

Lepší místo je koncipováno jako unikátní nástroj, který o jednotlivé tipy pečuje od jejich vzniku až po úplné vyřešení. Nové webové stránky jsou oproti původní verzi přehlednější a umožňují větší zapojení nejen veřejnosti a úřadů, ale také
neziskových organizací a firem. Mobilní aplikace pak přináší snazší a rychlejší hlášení podnětů. Tipy totiž dovolí vkládat přímo z ulice prostřednictvím chytrého telefonu. Stáhnout je lze zdarma v marketech Google play a App Store.

Občanské sdružení, které se o projekt Lepší místo stará, ve spolupráci s Fondem Otakara Motejla jedná o spuštění služby v dalších obcích. „Jsme v kontaktu se zástupci několika měst. V nejbližší době bychom chtěli dohodnout spolupráci s radnicí v Litomyšli, Kutné Hoře, Lysé nad Labem, Černošicích nebo Novém Městě na Moravě,“ upřesňuje Michaela Rybičková, koordinátorka Fondu Otakara Motejla. Vložit tip na zlepšení lze ale už nyní odkudkoliv v Česku. Pokud úřad není zaregistrovaný na www.lepsimisto.cz, najde podnět v emailové schránce jeho starosta nebo ředitel.

Vznik nových webových stránek byl podpořen v rámci grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko, na rozšíření služby do dalších měst plánuje přispět Fond Otakara Motejla.

Foto: TZ Lepšímísto.cz

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz