První pomoc ŽIVĚ: Vlastní zkušenost vedla k projektu, které chrání zdraví lidí

 První pomoc ŽIVĚ: Vlastní zkušenost vedla k projektu, které chrání zdraví lidí

Lucie Balarinová měla vlastní osobní zkušenost se situací, kdy je potřeba zasáhnout a poskytnout první pomoc. Tato událost postupně spěla k rozhodnutí rozběhnout projekt, který bude realistickou formou šířit pravidla první pomoci.
O čem váš projekt je?

Kurzy První pomoci ŽIVĚ jsou plné příběhů z praxe, audio-video nahrávek a především realistických situací, kde si na vlastní kůži vyzkoušíte, a do krve dostane vše potřebné k záchraně života. Můžete tak zapomenout na teorii a definice z příruček a společně s námi si můžete přiblížit silné momenty doprovázející záchranu toho nejcennějšího – lidského života.

Kdo všechno patřil do vašeho týmu?

Základ týmu tvoří kvalitní lektoři z řad všeobecných sester, dobrovolných záchranářů a instruktorů první pomoci. V budoucnu chceme tým rozšířit o vývojáře aplikací.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?

Seděla jsem v přeplněném autobuse a hleděla na mladíka, který se zmítal v křečích. Bylo mi 18 let (2005), uměla jsem odebrat krev, změřit krevní tlak ale nedokázala jsem pomoci člověku „holýma rukama.“ „Lucko, tak dělej něco.“ Ozvalo se od kamarádů, kteří čekali, že jako studentka zdravotní školy okamžitě zasáhnu, jako v té době oblíbená Stefani. Rozklepaným hlasem jsem společně s řidičem zavolala záchrannou službu. Hlavou mi běžely myšlenky, že už nikdy nechci nic podobného zažít.
Věděla jsem, že chci šířit jednoduché informace vedoucí k záchraně života dál, a tak jsem vystudovala obor učitelství sociálních a zdravotních předmětů pro střední odborné školy a aktuálně dokončuji studium Ph.D. v oboru ošetřovatelství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během studia jsem v Olomouci společně s dalšími kolegy založila tým dobrovolníků (POMÁHÁME POMÁHAT), kde jsme mimo jiné začali vyvíjet metodiku zážitkové první pomoci. Realizovali jsme kurzy první pomoci zdarma nebo dotované různými projekty a začali padat otázky: „A děláte takové kurzy i pro firmy?“, „Chceme váš kurz pro jiné pobočky a klidně ho zaplatíme.“, „Můžeme si vás objednat zase za rok.“ na které jsme neměli odpověď, a proto jsme založili První pomoc ŽIVĚ (2013).

Co bylo při přípravě projektu nejtěžší?

Za nejtěžší krok považuji osobní rozhodnutí – podnikat. Udělat ze „zdravotní sestry – podnikatelku“ není jednoduché, a proto jsme se s První pomoci ŽIVĚ přihlásili do projektu Rozjezdy roku, kde nás právě teď můžete podpořit v celostátním kole pod číslem18. Naši ideu zážitkové první pomoci letos ocenila i porota projektu Podnikavá hlava cenou Podnikatel v sukni.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?

Začátky jsou těžké, a proto mohu doporučit vše, co začínajícím podnikatelům otevře oči a pomůžeme ukázat správný směr. Za nejcennější považuji objektivní zpětnou vazbu a konzultace s nezávislými odborníky, což se nám díky uvedeným projektům povedlo získat.

C
Na čem pracujete teď?

Aktuálně pracujeme na vytvoření marketingové strategie a kvalitnější webové prezentaci, tak aby bylo zřetelné, že První pomoc ŽIVĚ je spojena se 100% zárukou spokojenosti, nabídkou akreditovaných kurzů, originálních e-booků a upomínkových videí.

Děkujeme za odpovědi a ať se projekt daří rozvíjet.

Foto: Zdeněk Bereza, tým První pomoci ŽIVĚ

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz