První Relove Summit: štěstí, inspirace i smích

 První Relove Summit: štěstí, inspirace i smích

Ve dnech 8.-9.6. naplnila prostory pražského cooworkingového centra HUB atmosféra štěstí, porozumění, inspirace a smíchu. Konal se zde totiž historicky první Relove Summit. Jaké byly příběhy lidí, kteří dělají, co je baví? Přinášíme krátkou reportáž pro vás, kteří jste se nemohli zúčastnit.

O této akci jsme vás poprvé informovali v článku ze dne 16. 5. Relove Summit nabídl více jak dvě desítky zajímavých životních příběhů. Svá vystoupení pojal každý po svém. Někteří svou životní cestu a proměnu vyprávěli. Jiní podpořili myšlenku Relove Summit svým projektem, workshopem a dokonce i zpěvem. Nabízím vám různé střípky, které se v průběhu akce podařilo zachytit mně.

Sobota

vaclavek1

Petr Václavek při slavnostním zahájení.

polak

Jedete ve vlaku obrovskou rychlostí, ale cítíte, že do něho nepatříte. O své transformaci z manažera na mezinárodního kouče a poradce vyprávěl Ján Polák.

malir

„Nastoupil jsem na základní školu a zde mě začali učit, jak nepřetahovat“, zaznělo na vystoupení Libora Kormana. Ten opustil svět reklamy a jde si za svou vizí, že by každý člověk v ČR měl namalovat alespoň jeden obraz a naučit se zpátky „přetahovat“. Pro Relove Summit připravil i jeden svůj workshop.

kremlacek

„Strach je láska k sobě samému“, zajímavou životní filozofii představil odborník na inovaci a rozvoj značky Jan Kremláček.

zeleny

Pokud účastníkům v jiných vystoupeních chybělo dostatečné poučení, určitě jej získal z velmi košatého, zemitého ale i krásného životního příběhu etnologa Mnislava Zeleného Atapany. Také nám velmi poutavou formou přiblížil rozdíl mezi mentalitou Indiánů a západní civilizace.

Neděle

vaclavek2

Hlavní poselství Relove Summitu představil na pozadí svého příběhu tvůrce Nového bohatství a jeden z organizátorů akce Petr Václavek v prvním nedělním vystoupení.

stanura

Nejen na pozadí působivého příběhu z rentgenu v nemocnici přiblížil svou životní proměnu Vladimír Staňura, předseda představenstva významné banky a propagátor spirituality v byznysu. Také nám připomněl, že největším nepřítelem si někdy můžeme být my sami sobě.

fridrich

Petr Fridrich původně pracoval jako manažer v oblasti lidských zdrojů. Poté se proklestil několika projekty, až své štěstí našel ve smíchu. Stal se totiž prvním certifikovaným učitelem jógy smíchu v ČR. Pro Relove Summit připravil i jeden svůj workshop. A musím říct, že takhle dlouze jsem se dlouho nenasmál.

sylva

Z podnikatelky spisovatelkou. Vedle své životní proměny představila Sylva Lauerová i výsledky velmi zajímavého průzkumu na téma láska.

slusny

Tak dlouho si hráli s yoyem, až skupina Slušný (Vašek Kroutil, Robert Kučera) založila vlastní e-shop a stali se největšími propagátory yoyingu v ČR. Na Relove Summit představili svůj příběh, vizi a k radosti všech předvedli i pár triků.

seekers

„Nehledejte, co vás baví, hledejte zalíbení v tom, co děláte,“ Adam Šeda a Jirka Dosoudil v rámci svého projektu Seekers Me pomáhají lidem najít smysl života i v situacích, které se v jejich životním kontextu zdají být beznadějné. Na Relove Summitu vysvětlili pozadí projektu a poté ukázali úryvek z jejich filmu.

hishu

Zcela unikátní atmosféru na Relove Summit vytvořil Hivshu, inuita, vypravěč příběhů a zpěvák bubnů z Grónska.

Pro ty, kteří si chtěli na chvíli odpočinout od vystoupení a nechat v sobě nové myšlenky uzrát, připravili organizátoři relaxační zónu, příjemnou terasu s grilem a čajový bar. Veselé snímky jsme si mohli odnést ze Smileboxu. Pro mě osobně byla velmi sympatická i voda zdarma pro každého a výborné domácí dorty a koláče.

smile

Ještě rozespalý testuji automat na veselé fotky Smilebox.

Celkově lze říci, že byl Relove Summit velmi silným zážitkem a pro většinu zdrojem energie a inspirace na další cestu životem. Věřím, že mnoho účastníků začne dělat, co je baví a příběhy některých z nich si třeba poslechneme na dalším ročníku.

srdce

Text: Adam Novák

Foto: Marie Ulrichová, Jitka Antošková, Smilebox

Related post

Leave a Reply

MámNapad.cz